V generálke na ligu slabučký výkon hokejistov Dukly

V poslednom prípravnom stretnutí pred začiatkom 1.hokejovej ligy michalovskí hokejisti pred vlastnými fanúšikmi pohoreli a so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov, štartujúcou v extralige pod názvom HK Orange 20, prehrali vysoko 3:8.

HK Dukla Michalovce - HK Orange 20 Slovensko   3:8 (2:3, 1:1, 0:4)

Góly: 10. Štefanech, 18. Dancsák, 29. Regenda - 10., 20., 57. Šišovský, 22., 54. Preisinger, 13. L. Kozák, 42. S. Takáč, 44. Sobota

Vylúčení: 7:6 na 2 min, P. Krecháč (Michalovce) na 10 min

Presilovky: 1:2   Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: M. Korba - P. Korba   850 divákov

HK DUKLA: R. Marton - Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, Lad. Mucha, Petruňa – Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák - Štefanech, P. Hurtaj, Stríž - Opatovský, Lezo, Fajčák - Ferenc

HK ORANGE 20: Pék (31. Riečický) - Staňo, L. Kozák, M. Imrich, Obuch, Trška, Macejko, M. Chovan, Styk - Hrnka, Petro, Šišovský - Sobota, Preisinger, Štumpf - Vandas, S. Takáč, Jokeľ - Matoušek, Šimčák, Homa - J. Cíger

Skóre duelu otvoril po desiatich minútach hry domáci Štefanech, ktorému prihrával Stríž, avšak o niekoľko sekúnd HK Orange 20 vyrovnal, keď pomedzi Martonove betóny dostal puk Šišovský. O tri minúty nato hosťujúci Lukáš Kozák dostal svoj tím prvýkrát v zápase do vedenia. V 18.minúte Michalovčan Dancsák po peknej prihrávke Martina Segľu vyrovnal na 2:2, aby v samom závere prvej tretiny vsietil hosťujúci Šišovský tretí gól svojho celku. Mladým reprezentantom vyšiel aj vstup do druhej tretiny, na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Preisinger. V 29.minúte hrala Dukla presilovku, na modrej posunul Opatovský puk kapitánovi Regendovi, ktorý trafil presne do šibenice – 3:4. Michalovčania po tomto momente mierne ožili, šance si vytvorili Minčák, Opatovský či Lezo, no vyrovnať sa im nepodarilo. V záverečnej tretine hostia úplne ovládli hru, ďalšie presné zásahy pridali Samuel Takáč, Sobota a Preisinger. Posledný gól zápasu zaznamenal v 58.minúte Peter Šišovský, ktorý tak zavŕšil nielen svoj hetrik, ale aj presvedčivé víťazstvo svojho mužstva.

Branislav Kohutiar, tréner HK Dukla:

„Vysoká prehra nás mrzí, ale je to dobrá facka pred začiatkom súťaže, po siedmich víťazných zápasoch sme ju potrebovali. Neprispôsobili sme sa hre mužstva HK Orange 20, mužstvo hralo pomalý a hlavne profesorský hokej bez agresivity i nápadu. Pevne verím, že chlapci pochopia, že hokej je aj o poctivosti, ktorá dnes v našej hre absentovala.“