Iuventa na Islande neúspešná

Prvý polčas veľmi slabý

Hádzanárky Iuventy Michalovce nestačili v 1. kole Pohára EHF žien na pôde islandského Valuru Reykjvaík a prehrali 21:26 (7:14). Naše dievčatá nezachitili úvod stretnutia a rázom prehrávali 0:3. Podarilo sa im síce znížiť na rozdiel gólu 2:3, to však bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. Pred koncom polčasu sa Iuventáčky vzchopili a upravili na polčasových 13:7.

Druhý polčas začala Iuventa hrať konečne vyrovnanejšiu partiu. Michalovčanky však celý zápas hrali zakríknuto, aj preto si odnášajú päť gólovú prehru. V tomto prípade však priateľnú.

Reykjavík - Iuventa Michalovce 26:21 (14:7)

Pokutové hody: 5/4 - 7/4, vylúčené: 7 - 5, 59. ČK: Pétursdottirová (Valur), za 3 vylúčenia, rozhodovali: Delleová - Engbergová (Švédsko), divákov: 300.

VALUR: Asmundsdottirová, Óafsdottirová - Bjornsdottirová 5, R. Skuladóttirová 2, Andrésdottirová 1, Brynjarsdottirová, Franklínová, K. Gudmunsdottirová 1, H. Skúladottirová 9/4, K. Gunnarsdottirová, A.  Gudmunsdottirová 3, Einarsdottirová, Pétursdottirová 5, Erlingsdóttirová.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová – Bachyrievová 1, Bačíková, Szollosiová 4, Kalaninová 1, Polláková 3, Hollá 1, Obšatníková 4, Tobiášová 5/4, Rebičová, Tregubová 2.

Nasledujúce zápasy:

2. kolo WHIL (streda 8. 9. 2010 o 18.00 hod.): J. Hradec - Iuventa Michalovce

Odveta Pohára EHF (sobota 11. 9. 2010 o 17.30 hod.): Iuventa Michalovce - Valur Reykjavík.