Na Tehelnom poli prehra MFK Zemplín rozdielom triedy

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v druhom kole Fortuna ligy na Tehelnom poli s vlaňajším majstrom ŠK Slovan Bratislava hladko 0:3. Michalovčania sú tak po dvoch kolách bez získaného bodu. V treťom kole sa v sobotu 3. augusta taktiež predstavia vonku, konkrétne v Zlatých Moravciach, doma ich uvidíme až v sobotu 10. augusta, kedy o 19.00 hod. privítajú Senicu.

Michalovčania išli do zápasu na Tehelnom poli s jasným cieľom, čo najdlhšie držať čisté konto. Ich plány sa ale rozpadli hneď v samom úvode. Dražič posadil z rohového kopu loptu priamo na hlavu Abenu a ten otvoril skóre duelu, z ktorého neubehla ani jedna minúta. Belasí boli naďalej pri chuti. Chvíľu po prvom góle sa v pokutovom území otáčal Ratao, jeho strelu zrazil Jakub Grič, v ôsmej minúte sa po nevydarenom odkope práve Griča k lopte dostal Dražič, jeho strela tesne minula michalovskú svätyňu. Hostia čakali na rýchle kontry. Jedna sa im podarila v jedenástej minúte, kedy Abena za cenu žltej karty zastavil ako posledný hráč unikajúceho Trusu. Z následného priameho kopu mieril Danko iba do domáceho múru a Michalovčania nič nevyťažili ani z následného rohového kopu. To už nebol na ihrisku ich kapitán Igor Žofčák, ktorého striedal Armén Hovhennisyan. Ten sa v pätnástej minúte dostal do dobrej streleckej šance, keď mu poslal loptu z pravej strany Martin Kolesár, účastník majstrovstiev Európy do 19 rokov ale nemieril presne. Keď sa zdalo, že v strede poľa začínajú Michalovčania preberať iniciatívu Slovan gólovo udrel po druhýkrát. V 22. minúte poslal Moha prudkú loptu do šestnástky a Erik Daniel nechytateľne upravil na 2:0. Slovanisti aj naďalej kontrolovali priebeh hry. V prvom polčase ešte mohli skórovať pri šanci Dražiča, ktorého vychytal Kira a v samom závere aj Rataom, ktorý zase zľuftoval po strieľanom centri Erika Daniela z pravej strany.

Tréner Zemplínčanov Anton Šoltis urobil do druhého polčasu rovnakú zmenu, ako v prvom kole so Žilinou, keď Martina Kolesára vymenil Kountouriotis. V jeho úvodu opäť mohli skórovať Slovanisti, Ratao zo situácie zaváňajúcej ofsajdom síce prekonal aj brankára Kiru, loptu na bránkovej čiare ale vykopol Matúš Vojtko. V 58. minúte mohli hostia znížiť. Jurij Medvěděv podcenil center z pravej strany, k lopte sa dostal Matúš Vojtko, ktorý opečiatkoval brvno. Hneď na druhej strane v poslednej chvíli zblokoval Denis Petro strelu Ljubičiča smerujúcu do brány. V 70. minúte Slovanisti opäť gólovo udreli. Erik Daniel našiel krásnou prihrávkou na hranici šestnástky Mohu a ten strelou pod brvno nedal Kirovi šancu. Hneď na to mohol skórovať opäť Daniel, ktorý ale zľuftoval po dobrej prihrávke Mohu. Na druhej strane si zase Greif poradil s málo razantnou strelou Turíka, Danko sa zase nepreštrikoval cez Abenu. Michalovská defenzíva odolala pri prieniku Dražiča, srbský legionár následne prestrelil z priameho kopu na hranici bieleho vápna. V 80. minúte Kira vytiahol strelu Daniela na ľavú tyč. Skórovať ale mohli aj hostia, po Dankovom centri ale z päťky ideálne netrafil loptu Hovhenyssian. No a keď Moha zoči-voči Kirovi zlyhal, duel majstra z poslednej sezóny a piateho tímu skončil víťazstvom rozdielom triedy.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (2:0)
Góly: 1. Abena, 22. E. Daniel, 70. Moha.
Žlté karty: 11. Abena - 34. D. Petro, 65. Grič.
Rozhodovali: Prešinský – Kováč, Galo.
Divákov: 2585.
ŠK SLOVAN: Greif - Medvěděv, Abena, Božikov, Suchockij (74. Vernon de Marco) - Ljubičič, de Kamps (60. Rabiu) - Daniel, Dražič, Moha - Ratao (68. D. Strelec).
MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Kolesár (46. Kountouriotis), Grič, Mancilla, Petro - Turík - Žofčák (11. Hovhennisyan), Mavretič, Danko (87. R. Begala), Vojtko - Trusa.

Ostatné výsledky 2. kola: AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1 (1:1), ŠKF Sereď - FK Senica 2:1 (0:0), FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:1 (0:1), MŠK Žilina FC Spartak Trnava 4:2 (2:0), FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 5:1 (2:0)