files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Furmani obsadia Sobranecké kúpele

Areál niekdajších Sobraneckých kúpeľov bude už po ôsmykrát svedkom jedinečného podujatia, ktoré oživuje takmer zabudnuté furmanské remeslo. Nádherné a silné kone, kuchárska show, súťaže a fantastická atmosféra čaká na všetkých, ktorí sa rozhodnú túto augustovú nedeľu stráviť na Zemplíne.


Už po ôsmy raz si svoje sily a šikovnosť zmerajú furmanskí majstri z celého regiónu na jednom z TOP podujatí Košického samosprávneho kraja. Furmanské preteky v nedeľu (18.8.2019) pri Sobranciach odštartujú už v ranných hodinách registráciou furmanov a otvorením súťažných disciplín. Tými budú, po vzore predošlých ročníkov, furmanský slalom, práca s drevom a silová súťaž. V programe ani tento rok nechýba obľúbená divácka súťaž o najkrajší pár koní, súťaž o najlepší Furmanský guľáš a bohatý sprievodný program. „Nie nadarmo sme Furmanské preteky zaradili medzi TOP podujatia Košického samosprávneho kraja. Okrem kultúrneho a spoločenského prínosu majú ešte jeden zaujímavý rozmer – vracajú život do areálu Sobraneckých kúpeľov. Tie už síce roky neslúžia svojmu účelu, ale vo svojom okolí stále majú čo ponúknuť. Aj preto sme v rámci programu Furmanských pretekov pripravili autobusy, ktoré záujemcov prevezú na výlet do blízkeho okolia. Keď už budete v Sobranciach, oplatí sa zastaviť v neďalekých drevených kostolíkoch v Ruskej Bystrej, či Inovciach. Za zmienku stojí aj Orechová či bývalý lom Beňatina, kde v tomto roku vďaka krajskému dotačnému programu pribudol zaujímavý fotopoint či nové bezpečnostné zábradlie," uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Práve do Beňatinského lomu sa záujemcovia môžu odviezť v rámci zmieňovaného výletu do okolia. Autobus pre nich bude v dejisku podujatia pristavený o 14:00.
 
Furmanské preteky sú podujatím, ktoré svojim návštevníkom ponúka naozaj pestrú škálu zážitkov. "Na svoje si prídu nielen milovníci koní, ale aj gastronomickí a historickí nadšenci. Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie. Pripravené budú tvorivé workshopy, na ktorých sa návštevníci naučia plieskať bičom, zoznámia sa s kováčskou vyhňou alebo sa môžu kreatívne vyžiť v keramickej dielni," hovorí primátor Sobraniec Pavol Džurina. Okrem desiatich párov súťažiacich koní a ich furmanov sú lákadlami sprievodného programu aj Muzika Milana Rendoša a večerný koncert Kristíny.
 
Chutným spestrením dňa bude obľúbené Varenie naživo v podaní Košického klubu kuchárov a cukrárov. Program vyplnia Fotopríbehy z Furmanských pretekov a Sobranskí výtvarníci so svojimi Zemplínskymi pokladmi. V areáli Sobraneckých kúpeľov bude počas podujatia prístupný aj náučný chodník, ktorý toho prezradí viac o okolitej faune, flóre, ale aj o samotných kúpeľoch. Detských divákov určite poteší možnosť zoznámenia sa s lesnou pedagogikou. Aj tento rok bude pre širokú verejnosť zabezpečená kyvadlová doprava, ktorá návštevníkov pohodlne dopraví z mesta Sobrance (spred Hotela Morské Oko) až na podujatie. Pre tých, ktorí sa na podujatie dopravia autami, je dobrou správou rozšírenie parkoviska.
Uverejnené: 14.08.2019 12:39:13 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.