files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

V piatok štartuje jubilejný 50. ročník Zemplínskeho jarmoku

Zemplínsky jarmok je podujatie, ktoré už neodmysliteľne patrí k letu v Michalovciach. Tento rok sa bude konať jeho jubilejný päťdesiaty ročník a prinesie naozaj pre každého niečo. Čo konkrétne to bude? Tak poďme pekne po poriadku.

Slávnostné otvorenie Zemplínskeho jarmoku bude v piatok o desiatej za zvukov hymny mesta. Atmosféru dotvorí spevácka skupina Folklórneho súboru Zemplín. Program na tribúne bude pokračovať klaunsko-žonglérskou šou Divadelný svet. O trinástej sa otvorí výstava drobnochovateľov a od 15.00 hod. je pripravený pouličný sprievod na cyklokáre v réžii Divadla Actores z Rožňavy. Ani tento rok nemôže chýbať obľúbený Medzinárodný zraz sveta motocyklov. Nadšenci dvojkolesových strojov sa zídu na Námestí slobody, kde verejnosť bude mať možnosť pokochať sa krásou najrôznejších druhov motoriek. Prejazdom cez námestie o 18.00 hod. motorkári odštartujú svoju spanilú jazdu, ktorá bude pokračovať z Michaloviec na Zemplínsku šíravu.

Piatkový program však týmto nekončí. Ťahákom jubilejného ročníka Zemplínskeho jarmoku sú dve formácie. O 17.00 hod. je priestor na tribúne pri mestskom úrade vyhradený pre prešovského funky-jazzového saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu v jeho Gapafunkysax show.  No a povestnou čerešničkou na tortebudeobľúbená slovenská kapela NO NAME. Na tribúne to roztočia o 19.30 hod. a ich koncert bude bodkou za piatkovým programom. Zemplínsky jarmok pokračuje aj v sobotu 17. augusta. Po celý deň bude na parkovisku pri MsKS pripravená Ulička remesiel spolu s tvorivou dielňou pre deti, už ako neodmysliteľná súčasť michalovských jarmokov. Čo by ste však v tento deň rozhodne nemali vynechať je vesmírne dobrodružstvo Astro show v prenosnom planetáriu priamo na námestí. Ide o nafukovaciu kupolu, v ktorej budete mať možnosť dozvedieť sa niečo o planétach našej Slnečnej sústavy a pozrieť sa do sveta čiernych dier.

Sobotňajší program prinesie aj hudobné koncerty skupín Pubkings, Ladies and Genitals či Heľenine oči. Pre fanúšikov duchovnej hudby je od 18.00 hod. v Evanjelickom kostole na Masarykovej ulici pripravený koncert Speváckeho zboru Antonína Tučapského z Vyškova. Aj priaznivci športu si počas Zemplínskeho jarmoku prídu na svoje. V areáli Základnej školy Pavla Horova na Ul. Kpt. Nálepku odštartuje 11. ročník letného streetballu. Súťažiť budú deti, ale aj rodičia proti deťom. V tom istom časesa na ihrisku Základnej školy na Ul. okružnej začne 10. ročník michalovských majstrovstiev vo futbale hráčov nad 50 rokov. Pre tých, ktorí chcú na jarmoku predovšetkým nakúpiť, bude po oba dni otvorených 120 predajných stánkov. Občerstvenie bude ponúkať takmer 20 predajcov. Program je bohatý a prinesie naozaj pre každého pre niečo. Stačí si už len vybrať a prísť si to vychutnať.
Uverejnené: 14.08.2019 16:44:17 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.