Dukla zdolala Nitru 3:2 a je lídrom Extraligy!!!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase druhého kola Tipsport ligy nad HK Nitra 3:2 a s plným počtom bodov vedú tabuľku. O góly v sieti celku spod Zobora sa postarali Matej Giľák, Marek Mašlonka a Christophe Lalancette, ktorý rozhodol duel z trestného strieľania. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v treťom kole predstavia v utorok v Miškolci, doma ich uvidíme v piatok 20. septembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Poprad.

Michalovský zimný štadión opäť praskal vo švíkoch a od úvodných sekúnd hnal svojich miláčikov do ofenzívnych akcií proti vicemajstrovi. Domácim sa aktivita vyplatila v štvrtej minúte, kedy Matej Giľák z ostrého uhla nachytal brankára Šimbocha – 1:0. Od tohto momentu sa viac dostávali do hry Nitrania. Nakopla ich presilovka, pri ktorom Branislav Mezei nahodeným pukom vyrovnal na 1:1. V pätnástej minúte už hostia viedli, keď Lane Scheidl prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:2. Michalovčania sa síce pokúšali ihneď vyrovnať, v tempe ale boli hostia, ktorí si do konca prvej tretiny ustrážili tesné vedenie.

V druhej začali opäť lepšie domáci, ktorí hýrili aktivitou. Veľmi ťažko sa ale dostávali do predbránkového priestoru. V 25. minúte mieril Chalupa iba do žŕdky, na druhej strane Scheidla vychytal Trenčan. Výborný hokej gradoval. V 28. minúte išiel na trestnú lavicu Fetkovič a Mašlonka v presilovke prepasíroval puk za bezmocného Šimbocha – 2:2. O minútu neskôr sa mohol tento michalovský útočník tešiť znovu, jeho teč ale výborne prikryl Šimboch. Michalovčania boli aktívnejší, skórovať mohli Kolba aj Dalhuisen. Skóre sa ale mohlo meniť aj na druhej strane, keď Trenčan vychytal Kollára.

V tretej tretine sa útoky strieľali ako na vážkach. Bližšie ku gólu boli najskôr Nitrania, Vorobjov ale vystrelil puk z bránkovej čiary, keď Trenčana prekonal Čaládi. V 50. minúte unikol Korímovi Hamráček, nitriansky zadák si pomohol faulom a hlavní arbitri nariadili trestné strieľanie. To na radosť michalovského publika premenil Lalancette. Hneď na to Trenčan po druhýkrát v zápase vychytal Kollára. Nitrania mali šancu vyrovnať v početnej výhode, keď sa faulu dopustil Marek Kolba, Michalovčania ale oslabenie ustáli. A ustáli aj záverečný tlak a power-play hostí. Pripísali si tak druhé víťazstvo a momentálne kraľujú celej Extralige.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Giľák (Safaraleyev), 29. Mašlonka (Dalhuisen, Mesikämmen) pres/1, 50. Lalancette (t.s.) – 10. Mezei (Kerbashian) pres/1, 15. Scheidl (Kerbashian, Hrušík).
Vylúčení: 8:8, Lalancette (Michalovce) 10. minút narazenie hlavy a krku. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali:  M. Korba, Rencz (Maď.) – Bogdaň, Kis-Király (Maď.). Divákov: 3542.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobjov, Ventelä, Bdžoch, Kolba, Zekucia, Borov – Juusela, Lalancette, Mašlonka – Hvila, Galamboš, Hričina – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček.
HK: Šimboch – Mezei, Rais, A. Sloboda, Olsen, Korím, Versteeg, Nemec, Hrušík – Blackwater, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Gabrielle – Šimun, Fetkovič, Lušňák – Pätoprstý, Čaládi, Csányi.

Uverejnené: 15.09.2019 20:38:35