Iuventa po výhre 32:25 do druhého kola Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili aj v odvetnom zápase prvého kola Pohára EHF hranom v ich Chemkostav aréne nad švajčiarskym Spono Eagles 32:25 a postúpili tak do druhého kola. V ňom na nich čaká francúzsky Nice.

Aj odvetný duel medzi slovenským majstrom a švajčiarskym tímom mal v úvode vyrovnaný charakter. Obe družstvá sa striedali v tesnom vedení. Iuventa prvýkrát išla do viac ako jednogólového vedenia v sedemnástej minúte, kedy Kompaniecová dala na 7:5 a lavička Spono Eagles okamžite reagovala oddychovým časom. Ten Švajčiarkam pomohol, keďže hneď po ňom zaznamenali trojgólovú šnúru a v devätnástej minúte už viedli 9:8. Rovnakou mincou ale odpovedala aj Iuventa, ktorá v 22. minúte vyhrávala 10:8 a o päť minút neskôr po góle Kompaniecovej 13:9. V závere prvého polčasu Spono Eagles skorigoval, no Iuventa aj tak viedla 15:12.

Hneď v úvode druhého dejstva Michalovčanky zaznamenali trojgólovú šnúru a definitívne tak postavili postupové váhy na svoju stranu. Vo zvyšnom čase zápasu už len kontrovali priebeh hry, keď si držali viacgólové vedenie. V zápase nakoniec triumfovali 32:25 a s celkovým skóre 63:50 postúpili do druhého kola Pohára EHF, kde ich čaká francúzsky Nice.

Spono Eagles Nottwil – Iuventa Michalovce 25:32 (12:15) – hralo sa v Michalovciach
Prvý zápas: 25:31
Pok. hody: 5/3 – 3/1. Vylúčené: 3 – 6, navyše Ljubaš (Spono) ČK za tri vylúčenia. Rozhodovali: Duplii a Tkačuk (Ukrajina). Divákov: 150.
SPONO EAGLES: Ukaj, Troxler – Schardt 1, Irman 2, Traber 3/2, Cibula, Amrein 2, Calchini 3, Decurtins 2/1, Wyder 5, Stahelin 3, Ljubaš 3, Kashani 1
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Kišiková 3, Trifuničová 1, Trúnková 5, Milenkyová 1, Kakaščíková, Štefanová 1, A. Holejová 5, Wollingerová 4, Bajčiová 8/1, Radovičová 2, Kompaniecová 2.

Uverejnené: 15.09.2019 20:56:54