Cenné víťazstvo MFK Zemplín pod Zoborom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase deviateho kola najvyššej Fortuna ligy na pôde FC Nitra 2:0 a výrazne sa tak priblížili k prvej šestke. Cenné tri body pod Zoborom zabezpečili gólmi nová posila španielsky stopér Pino Soler a krátko pred koncom pečatil michalovské víťazstvo Sidibe Modibo. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorí vyhrali druhý duel v rade, sa najbližšie predstavia doma. V sobotu 28. septembra o 19.00 hod. privítajú Ružomberok.

V prvom polčase sa hral v Nitre prevažne nezaujímavý medzišestnástkový futbal s minimom šancí a viacerými chybami na oboch stranách. V pätnástej minúte vysunul Kuník Ristovského, ten sa predral až ku Kirovi, následne prihral pred opustenú bránu, Chobot ale triafal vysoko nad. O desať minút sa zrodila podobná akcia domácich, keď si na loptu za obranu nabehol Podhorín, Kira ale výborným vybehnutím znemožnil strelu domáceho hráča. Michalovčania síce držali loptu na svojich kopačkách viac, do šancí ich ale pozorná defenzíva Nitry nepustila.

Hneď v úvode druhého dejstva si Kira poradil s nebezpečnou strelou Gatariča, ktorému sklepol loptu Ristovski. V 56. minúte obrana domácich neodvrátila loptu, dostal k nej Sidibe Modibo, no sám zoči – voči brankárovi zľuftoval. Nitrania sa v druhom polčase tlačili dopredu viac. Po zaváhaní michalovskej defenzívy mohol skórovať Magda, z ideálnej pozície ale mieril nad. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. V 62. minúte zahrával rohový kop Žofčák, ktorý našiel v pokutovom území novú posilu Solera Pina a ten hlavou otvoril skóre - 0:1. Domáci po inkasovanom góle ešte viac zvýšili aktivitu, do šancí ich ale pozorná obrana Zemplínčanov už nepúšťala. Naopak, hostia sa sústredili na rýchle kontry. Po jednej z nich Turík nedopravil hlavou do siete center Martineza, hneď na to hlavný arbiter Marhefka nereagoval na ruku Farkaša v pokutovom území. Krátko pred uplynutím riadneho hracieho času ale unikol Podhorinovi Sidibe Modibo a strelou popod Šipošove nohy definitívne rozhodol o michalovskej výhre. Tú mohli hostia navýšiť ešte aj v nadstavenom čase Gričova strela ale skončila na žrdi a Turík z dorážky minul odkrytú bránu.

FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)
Góly: 61. Soler Pino, 90. Modibo.
Žlté karty: 44. Šefčík, 52. Farkaš - 51. Modibo, 59. Carillo
Rozhodovali: Marhefka - Vorel, Hrmo.
Divákov: 650.
FC: Šípoš - Kuník, Podhorin, Farkaš, Magda - Faško (87. Bilovský), Vrábel (72. Guláš) - Šefčík (82. Šimončič), Gatarič, Chobot - Ristovski.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Žofčák, Carillo, Pino, M. Kolesár - Savvidis - Kontouriotis (58. Kvocera), Turík, P. Kolesár (46. Martinez), Popovits (87. Grič) - Modibo.