Dukla zhltla aj Piešťany, ďalšou výzvou Trebišov + video

Hokejisti Michaloviec úspešne odštartovali nový ročník prvej ligy a po dvoch kolách majú na konte dve víťazstvá. Po piatkovom triumfe na ľade Dolného Kubína 5:2 si v nedeľu doma poradili aj s favorizovanými Piešťanmi, ktoré zdolali hladko 2:0. Už v utorok sa na vlastnom ľade predstavia opäť, ich súperom bude v zemplínskom derby susedný Trebišov, ktorý po druhýkrát za sebou vyhral vonku v predĺžení.

Vedenie klubu sa ešte pred začiatkom zápasu symbolicky rozlúčilo s dlhoročným funkcionárom klubu Jaroslavom Kločankom, ktorému odovzdalo dres s číslom 25, ktoré vyjadrovalo počet jeho rokov v štruktúrach klubu. Až potom sa začal hokej ako remeň. V prvej tretine sa hral slušný hokej bez jediného vylúčenia. Ako prví sa radovali domáci, v 10. minúte vystrelil švihom M. Segľa, brankár Tomek vyrazil puk za bránu, odkiaľ ho šťastným spôsobom poslal do siete Minčák a Dukla viedla 1:0. Všetky pokusy hostí maril pozorný brankár Marton. Michalovce mohli zvýšiť dvadsať sekúnd pred koncom prvej tretiny, ale blafák Dancsáka brankár Tomek bravúrne kryl. V 23. minúte Regenda nádherne uvoľnil na útočnej modrej M. Segľu a ten svoje sólo zakončil pomedzi betóny piešťanského brankára - 2:0. Domáci následne úspešne čelili dvojminútovému oslabeniu o dvoch hráčov a hoci súper mal tlak, skvelý Marton držal čisté konto. V tretej tretine hrala Dukla pozorne a v 50. minúte mohol najprv Štefanech spred bránkoviska zvýšiť, lenže rovnako ako zanedlho Dancsák mieril nad bránu. Brankár Marton si svoje čisté konto udržal aj po stopercentnej šanci Chyla 14 sekúnd pred sirénou, a tak si Dukla pripísala cenný skalp favorita.

Michalovce - Piešťany 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 10. Minčák, 23. Martin Segľa. Vylúčení: 6:3. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: R. Lauff - Bogdaň, P. Korba. Divákov: 1400

HK DUKLA: R. Marton - Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, Lad. Mucha - Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák - Štefanech, P. Hurtaj, Stríž - Opatovský, Lezo, Fajčák - Ferenc.

ŠHK 37: Tomek - A. Kolník, Poláček, Volek, K. Grman, Vrána, Kalafút, M. Blaško, M. Baron - Kubrický, M. Baran, Pupák - Chylo, Peško, Haring - M. Mihálik, P. Učeň, Klčo - Rosa, R. Tvrdoň, Jančovič.

Zvyšné výsledky 2. kola: Detva - Spišská Nová Ves 0:1, Trnava - Brezno 8:1, Liptovský Mikuláš - Dolný Kubín 5:0, Prešov - Topoľčany 1:2, Považská Bystrica - Trebišov 2:3 po predĺžení, Bardejov - Senica 6:4.

Tabuľka

Najbližší program: 3. kolo (utorok 14. 9. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Trebišov, 4. kolo (piatok 17. 9. 2010 o 17.00 hod.): Spišská Nová Ves - Michalovce, 5. kolo (utorok 21. 9. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš.

Uverejnené: 12.09.2010 21:21:08