Dukla doma opäť dominovala, Nové Zámky zdolala 4:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí deviateho kola Tipsport ligy nad Novými Zámkami hladko 4:1 a dosiahli tak piate domáce víťazstvo v tejto sezóne. O góly v sieti HC Mikron sa postarali Matej Giľák, Lukáš Hvila, Marek Mašlonka a Christophe Lalancette. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorí sa posunuli na priebežné tretie miesto, sa najbližšie predstavia dvakrát vonku, konkrétne v Trenčína a Banskej Bystrici. Doma ich uvidíme až v nedeľu 13. októbra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Zvolen.

Úvodné dve strely síce vyslali na bránu Adama Trenčana Nové Zámky, aktívnejšia však od úvodu bola michalovská Dukla. Tá svoju prevahu pretavila v úvodný gól už v druhej minúte, keď sa obranou hostí predral Matej Giľák a strelou pod žŕdku otvoril skóre. V siedmej minúte už bolo 2:0. Galamboš poslal puk do skrumáže pred bránu Kristína, kde si ho našiel Lukáš Hvila, ktorý v páde nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. V desiatej minúte mohli Zámky znížiť, dobre mierenú strelu Petra Mikuša ale nezrazili za Trenčanov chrbát. Hostia nezužitkovali ani päťminútovú presilovku po vylúčení Mesikammena. Najbližšie ku gólu bol Dalibor Mikula, ktorý ale pri odkrytej bráne mieril iba do žŕdky.

Hneď v úvode druhej časti mal obrovskú šancu Stupka, ktorý korčuľoval sám na Trenčana, zakončil však ležérne. Na druhej strane sa už skóre menilo, keď Marek Mašlonka počas presilovky parádne zúžitkoval Lalancettovu prihrávku 3:0. Hostia neskórovali ani zo šancí kapitána Juríka s Fábrym. Gól dali tak opäť Michalovčania a opäť to bolo v presilovke, ktorú využil Christophe Lalancette.

Michalovčania mali nahrané, v tretej tretine si tak mohli dovoliť kontrolovať priebeh hry. Hostia sa síce snažili o kontaktný gól, prekážkou im ale bol brankár Trenčan, ktorí sa vyznamenal počas zápasu pri viacerých presilovkách Nových Zámkov. V 55. minúte mu ale napokon čisté konto zrušil Filip Bajtek, ktorý upravil na konečných 1:4. V záverečných sekundách sa totiž nič podstatné neudialo a michalovská Dukla tak v pohode dokráčala k piatemu domácemu víťazstvu v tejto sezóne.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Giľák (Linet), 7. Hvila (Galamboš), 22. Mašlonka (Lalancette, Ventelä) pres/1, 37. Lalancette (Juusela, Kolba) pres/1 - 55. Bajtek (Ordzovenský, Jurík)
Vylúčení: 11:8, navyše Mesikammen (Michalovce) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Juhász (Maď.) – Soltész (Maď.), Beniač. Divákov: 3027.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyov, Ventelä, Bdžoch, Kolba, Zekucia - Juusela, Lalancette, Mašlonka - Hvila, Galamboš, Mesaroš – Safaraleyev, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hamráček - Borov.
HC MIKRON: Kristín - Hain, Drtina, Mikuš, Pavúk, Ordzovenský, Hatala, Dlugoš, Ondrušek - Jurík, Hruška, Pospíšil - Stupka, Urban, Bajtek - Mikula, Fábry, Rogoň - Andrisík, Kováčik, Bečka.

Uverejnené: 04.10.2019 20:46:18