Iuventa rozstrieľala Bánovce 46:20 a je stále bez straty bodu

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v piatom kole MOL ligy nad posledným celkom tabuľky HK Sokol Bánovce nad Bebravou 46:20 a naďalej tak súťažou kráčajú bez straty bodu. Do streleckej listiny sa najviac zapísali tri sedemgólové strelkyne – Milica Trifunovičová, Adriana Holejová a Vladimíra Bajčiová.

Na Michalovčanky teraz čakajú náročné dva týždne, ktoré budú dokonca anglické. Už v stredu absolvujú v Moste predohrávané stretnutie šiesteho kola MOL ligy proti českému šampiónovi, účastníkovi skupinovej fázy Ligy majstrov a takisto nezdolanému DHK Baník. V sobotu ich čaká prvý zápas druhého kola Pohára EHF proti francúzskemu Nice (začiatok o 17.30 hod.), následne v stredu absolvujú domácu predohrávku siedmeho kola MOL ligy proti Slavii Praha, no a náročný dvojtýždeň ukončia následnú nedeľu odvetným duelom v Nice.

Súboj druhého celku tabuľky s posledným sa od úvodného hvizdu rozhodcovskej dvojice hral podľa nôt favorizovanej Iuventy. Tá v desiatej minúte viedla po góle Štefánovej 9:4, o tri minúty neskôr po presnej strele Trifunovicočovej bolo 12:5. Keď sa táto juniorská reprezentantka Čiernej Hory trafila presne aj v sedemnástej minúte, za stavu 15:6 si zobrala lavička Bánoviec oddychový čas. Ani ten už ale rozbehnutú Iuventu nedokázal zastaviť. Michalovčanky viedli v dvadsiatej minúte už rozdielom desiatich gólov (19:9), ich náskok do polčasu narástol na 26:9.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Bánovce nemohli konkurovať lepšej Iuvente, ktorá pevným krokom kráčala za piatym ligovým víťazstvom. Hneď v úvode zaznamenali jej hráčky trojgólovú šnúru a po presnej strele Vladimíry Kišíkovej bol rozdiel v skóre dvadsaťgólový (29:9). Michalovčanky aj naďalej zvyšovali svoje vedenie. Duel nakoniec vyhrali 46:20 a dobre sa tak naladili pred náročnými dvoma týždňami, ktoré ich čakajú v nasledujúcich dňoch.

Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 46:20 (26:9)
Pok. hody: 5/4 – 4/3. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 600.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Pustá 1, Štefaniková, Kišíková 5, Trifunovičová 7, Trúnková 6, Kakaščíková, Štefánová 4, A. Holejová 7/2, Wollingerová 1, Bajčiová 7/2, Radovičová 3, Kompaniecová 3, Savko 1, I. Michalcová 1.
HK SOKOL: Pokorná, Adameová – Pavlovská 2, Galková 4/1, Ráciková 2, Michaličková, Bežová 4, Šiptáková 3/2, Krajčíková 2, Žitňanová 3.

Uverejnené: 05.10.2019 20:18:52