Dukla Michalovce : Trebišov 4:2 - FOTO + VIDEA (Opatovský a Lezo po zápase)

Dukla Michalovce - Hk Trebišov 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Hokejisti michalovskej Dukly porazili v 3. kole I. hokejovej ligy v derby zápase Trebišov 4:2. Od začiatku sa hral svižný hokej v ktorom mali naviac hráči v oranžovo-čiernych dresoch, ktorí doma opäť nezaváhali a po tuhom boji nakoniec porazili Trebišov.

Dukla začala zápas vo veľkom štýle, keď sa hosťujúci hráči Trebišova mali čo obracať, aby odvrátili útoky domácich. Skóre otvoril kapitán Dukly Regenda, ktorý prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste. Druhý gól pridal onedlho Hurtaj. Zdalo sa, že prvá tretina skončí výsledkom 2:0, keď strelec druhého gólu Hurtaj stratil puk v obrannom pásme a Králik pohodlne zaznamenal prvý gól Trebišova.

Druhá tretina nepriniesla veľa vzruchu. Hosťom sa podarilo v početnej výhode vyrovnať. Autorom gólu bol Marušiak.Dobrý výkon však podávali obaja brankári, ktorí viackrát podržali svoje družstvo.

V záverečnom dejstve sa lámal chlieb, keď v oslabení ušiel Lezo a hlavný rozhodca Grečko odpískal trestné strieľanie, ktoré Lezo s prehľadom premenil. Trebišovskí hráči sa snažili o vyrovnanie, ktoré mali niekoľko krát na hokejke. Tri body však pečatil domáci M. Segľa, ktorý stanovil na konečných 4:2.

Michalovce - Trebišov 4:2 po tretinách (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 12. Regenda, 13. P. Hurtaj, 44. Lezo (z trestného strieľania), 60. Martin Segľa - 20. Králik, 30. Marušiak.

Vylúčení: 7:7, navyše M. Kozák 10 OT za napadnutie zozadu - P. Bakoš za nedovolenú výstroj, presilovky: 0.1., oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Grečko - R. Gavalier, Ma. Gajdoš, divákov: 1750.

HK DUKLA Michalovce: R. Marton - Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, Lad. Mucha - Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák - Štefanech, P. Hurtaj, Stríž - Opatovský, Lezo, Fajčák

HK Trebišov: Smik - P. Bakoš, R. Veľk, M. Giba, Ivančo, P. Valko, Vereš, Mitro - Králik, R. Gašpar, Marušiak - M. Findura, L. Sax, T. Sax - Ficko, R. Miľovčík, Knap - M. Kučera, T. Seman, N. Leitner.