Dukla v tretej tretine prišla o Tatranský pohár

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase šestnásteho kola Tipsport ligy na domácom ľade s DVTK Miškolc 2:3 po predĺžení. Okrem ligových bodov sa v tomto zápase hralo aj o prestížny Tatranský pohár, ktorý tak putuje premiérovo do Maďarska. Zverenci trénera Miroslava Chudého mali jeho zisk rozbehnutý viac ako dobre. Po dvoch tretinách viedli po góloch Jakuba Lineta 2:0. Miškovec ale v tretej časti vyrovnal a  v predĺžení rozhodol o jeho výhre Tamás Reszegh. Michalovčania najbližší ligový duel odohrajú v nedeľu v Poprade, doma ich uvidíme v stredu 30. októbra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Detvu.

Po slávnostnom začiatku, ktorý moderovala Michalovčanka Janka Hospodárová a čestnom buly, ktoré zaobstaral český komik Josef Laufer, sa oba tímy pustili do boja nielen o ligové body, ale aj o prestížny pohár. Od úvodu mali k nemu bližšie Michalovčania. Tí v prvej tretine mali viac z hry. Pomohla im k tomu aj úvodná presilovka po faule Harrisona. Tú síce nevyužili, no ostali v tlaku a v siedmej minúte Jakub Linet otvoril skóre duelu. Hostia sa dostali k šanci vyrovnať v druhej polovici tretiny, kedy mali k dispozícii dve presilovky, keď 16 sekúnd hrali prevahu aj o dvoch hráčov. Skóre sa ale nemenilo.

Druhá tretina patrila jednoznačne michalovskej Dukle. Tá v jej začiatku odolala nájazdu dvoch na jedného, keď brankár Surák skrotil puk na bránkovej čiare. Potom sa začal festival nepremenených šancí Michalovčanov. Až v poslednej minúte sa fanúšikovia konečne dočkali druhého gólu, ktorý strelil kto iný ako center Jakub Linet.

Hlavní arbitri potrestali v závere druhej časti faul Samuela Chalupu dvojminútovým vylúčením, za čo Michalovčania poriadne pykali. Presilovku využil Kyle Beach, ktorý dostal svoj tím na koňa. V 48. minúte sa uvoľnil Davis Vandane a nechytateľnou strelou vyrovnal. V samom závere mohol Miškolc dokonca strhnúť vedenie na svoju stranu Aki Juusela ale na bránkovej čiare zastúpil už prekonaného Suráka. Duel tak išiel do predĺženia, ktoré expresne rýchlo, už po pätnástich sekundách rozhodol Tamás Reszegh.

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jegesmedvék Miškolc 2:3 po predĺžení (1:0, 10:0, 0:2 - 0:1)
Góly:
7. Linet (Hvila, Zekucia), 40. Linet (Hvila, Safaraleyev) – 41. Beach (Vas) pres/1, 48. Vandane (Harrison, Beauviller), 61. Reszegh (Vandane)
Vylúčení:
5:4, navyše Harrison (Miškolc) 10. minút napadnutie zo zadu. Presilovky: 0:1. Olsabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, M. Korba - Jobbágy, Ordzovenský. Divákov: 3527.