Hladká prehra Dukly Ingema v Bratislave so Slovanom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 20. kola Tipsport ligy na ľade HC Slovan Bratislava hladko 2:5 a vonku tak zaknihovali šiestu porážku v rade. Góly Michalovčanov zaznamenali Aki Juusela a Christophe Lalancette. V najvyššej hokejovej súťaži teraz prichádza na rad reprezentačná prestávka. Po nej sa bude hrať ďalšie kolo až v piatok 15. novembra, kedy Michalovčania privítajú v tradičnom čase od 17.30 hod. HC Košice.

Lepší štart do zápasu mali domáci, ktorým k tomu pomohla aj rýchla presilovka po vylúčení Dalhuisena. Slovanisti v nej dokonca skórovali, rozhodcovia ale po konzultácii s videom gól pre kontakt s brankárom Trenčanom neuznali. V ďalších minútach sa útoky striedali z jednej strany na druhú. Trenčan bol v pohotovosti pri zakončení Panceho, na druhej strane Brust dobre zasiahol pri pokusoch Giľáka aj Galamboša. V štrnástej minúte sa zrodila najkrajšia akcia prvej tretiny. Po biliardových prihrávkach sa až k Trenčanovi dostal Tomáš Zigo, s jeho blafákom si ale michalovský brankár poradil. V samom závere síce Slovanisti nevyužili presilovku po faule Hančáka, po jeho návrate ale Ziga Pance predsa len tri sekundy pred koncom otvoril skóre.

Hneď po deviatich sekundách druhej tretiny ohrozil bránu hostí Radoslav Mesaroš. Na druhej strane sa gól nezrodil z prečíslenia dvoch proti jednému, Trenčan sa vyznamenal proti Kukumbergovi. Michalovčania sa dočkali v 26. minúte, keď na 1:1 vyrovnal Juusela. Fínsky útočník ale iba odštartoval kanonádu belasých. Hneď o minútu Žitný poslal Slovan opäť do vedenia, na 3:1 zvýšil v 31. minúte Martin Štajnoch a v 33. minúte pridal štvrtý gól Dominik Jendek. Hostia sa ale nezlomili. Vylúčenie brankára Brusta síce nepotrestali, po nej ale Lalancette krásnym gólom znížil na 2:4. A Michalovčania mohli streliť aj kontaktný gól, v posledných sekundách ale Chalupa ani na dvakrát nepremenil stopercentnú šancu.

Na začiatku tretej tretiny mohli skórovať opäť hostia, Mašlonka spomedzi kruhov mieril iba do Barryho Brusta. V následnej presilovke nepotrestal zlú rozohrávka brankára belasých Peter Galamboš a hostia nevyužili ani ďalšiu presilovku po vylúčení Urbánka. Slovanisti tak naďalej držali opraty zápasu vo svojich rukách. Pomáhala im k tomu aj situácia na ľade, keď zápas kúskovali viaceré vylúčenia na oboch stranách. V samom závere ešte Pance pridal druhý gól v stretnutí a pečatil ním konečný výsledok na 5:2.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Góly:
20. Pance (Urbánek, Puliš), 27. Žitný (Pance, Urbánek), 31. Štajnoch (Zigo, Abdul), 33. Jendek (Abdul, Puliš), 60. Pance - 26. Juusela (Lalancette), 28. Lalancette (Mašlonka).
Vylúčení:
6:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Novák - Valo, Gegáň.  Divákov: 4068.