Štvorgólový debakel MFK Zemplín na Záhorí

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase pätnásteho kola najvyššej Fortuna ligy v Senici po veľmi slabom výkone hladko 0:4 a natiahli tak svoju sériu bez výhry na šesť duelov. V najvyššej futbalovej súťaži teraz nasleduje reprezentačná prestávka. Po nej Michalovčania v sobotu 23. novembra o 14.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

Duel dvoch tabuľkových susedov sa nezačal v príliš rýchlom tempe. Obaja súperi si boli vedomí toho, že ide o šesťbodový duel a tomu prispôsobili aj vyčkávaciu taktiku. V prvej pätnásťminútovke videli diváci iba dve gólové šance. Na jednej strane netrafil v ideálnej možnosti Sadam Sulley, ktorý svojho bývalého spoluhráča Matúša Kiru neprekonal, na druhej zase po Žofčákovej parádnej kolmici mieril iba do Lukáša Vorela Sidibe Modibo. Skóre sa mohlo meniť na oboch stranách aj v dvadsiatej minúte. Najskôr Lukáš Vorel z bránkovej čiary vytiahol pokus Kountouriotisa, na druhej strane Casteňedovému pokusu chýbalo presnosť. O päť minút neskôr sa zaskvel Kira pri Sulleyovej strele a michalovský brankár musel byť v permanencii aj v 35. minúte, kedy vytlačil na rohový kop strelu Tentona Yenna. No a keď si priestor medzi žrďami nenašla ani krížna strela Kountouriotisa, tempom nie príliš najrýchlejší prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Aj druhé dejstvo začalo v opatrnom tempe. Po desiatich minútach sa ale menilo skóre, keď v sieti skončila krížna strela domáceho Tentona Yennu. Následne mohol dvakrát definitívne rozhodnúť Castaňeda, jeho strelám ale chýbala presnosť. V 65. minúte už ale senický bombardér nezaváhal a Seničania viedli 2:0. Michalovčania nedokázali na dva góly súpera odpovedať. Síce viackrát podnikli nebezpečné akcie, boli ale jaloví v koncovke, do ktorej sa dostali navyše veľmi sporadicky. Otvorená obrana bola vodou na mlyn pre Seničanov. V 82. minúte unikol opäť Castaňeda a svojim druhým gólom stanovil na 3:0. Ti ešte nebolo zo strany domácich všetko. V nadstavenom čase potrestal chybné vybehnutie Kiru Samson, ktorý gólom do prázdnej bránky pečatil na 4:0.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)
Góly: 55. Yenne, 66. Castaňeda, 82. Castaňeda, 90. Samson.
Žltá karta: 66. Castaňeda.
Rozhodovali: Smolák - Rozsbecj, Jekkel.
Divákov: 532.
FK: Vorel – Didiba, Correia, Favaro Amaral – Yenne, Cvek, Klapan, Addo (64. Totka) – El Moudane – Sulley (27. Akinyoola), Castaňeda.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Carrillo, Soler, M. Kolesár – Savvidis – Kvocera (68. P. Kolesár), Žofčák, Martínez (59. Danko), Kountouriotis – Sidibé.