V súboji Dukiel úspešnejšia trenčianská

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 23. kola Tipsport ligy na domácom klzisku s Duklou Trenčín 1:2. Jediný gól Dukly zaknihoval Igor Safaralejev. Zverenci trénera Miroslava Chudého najbližší duel odohrajú taktiež doma, keď v nedeľu 25. novembra o 18.00 hod. privítajú majstra z Banskej Bystrice.

Súboj dvoch momentálne najlepších Dukiel na Slovensku mal aj motív priameho duelu o piate miesto v tabuľke. Lepší štart do neho mali hostia, ktorí sa už po 35 sekundách hry ujali zásluhou McCormacka vedenia. V druhej minúte opečiatkoval Valentove brvno Safaralejev a aj keď sa Michalovčania následne museli brániť oslabovke po vylúčení Lineta, boli aktívnejší. Valent si ale poradil so štipľavou strelou Hričinu k žŕdke, ako aj s pokusom Giľáka, ktorý vyrazil lapačkou mimo bránky. Hostí mohol do dvojgólového vedenia poslať držiteľ zlatej prilby Adam Lapšanský, ktorý ale neuspel v nájazde. A keď následne neuspeli v presilovke ani Michalovčania, prvá tretina skončila tesným vedením trenčianskej Dukly.

Tá ihneď na začiatku druhej časti mala výhodu presilovej hry, faul Lalancetta ale jej hráči nepotrestali, navyše v početnej prevahe inkasovali, keď na 1:1 vyrovnal Igor Safaralejev. V polovici tejto časti sa rútil sám na Adama Trenčan hosťujúci Džugan, michalovský brankár ale odolal. To sa mu už ale nepodarilo v 33. minúte, kedy ho po krásnej biliardovej akcii prekonal Alderson. Vyrovnať mohol v závere druhej tretiny Toma, po jeho strele však opäť zvonila brvno Valentovej bránky a trenčianskeho golman neprekonal v posledných sekundách ani Jakub Linet.

V tretej tretine hostia umne bránili tesný výsledok. Vyrovnať mohol v 44. minúte Lukáš Hvila po umnom priťuknutí Giľáka, puk za Valentov chrbát ale nepretlačil. To sa nepodarilo ani Lalancettovi či Galambošovi. Michalovčania získali možnosť vyrovnania aj v poslednej päťminútovke. Pohrdli ale dvoma presilovkami a keď sa im vyrovnávajúci gól nepodarilo streliť ani v power-play, v súboji Dukiel prehrali 1:2.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 23. Safaralejev oslab/1 - 1. McCormick (Alderson, Bezúch), 33. Alderson (Mykiska, Stacha)
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:0 Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: M. Korba, Rencz - Kis-Király (obaja Maďarsko), Bogdaň. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Dalhuisen, Ventela, Mesikammen, Kolba, Hančák, Novický, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Juusela, Galamboš, Giľák - Safaralejev, Linet, Hvila - Hričina, Toma, Hamráček.
HK DUKLA: Valent - McCormack, Starosta, Rajnoha, Štach, Sládok, Kajínek, Ďurina, Stacha - Alderson, Mikyska, Bezúch - Bartovič, Hecl Sádecký - Valach, Balán, Lapšanský - Chromiak, Sojčík, Džugan.

Uverejnené: 22.11.2019 20:43:46