MFK Zemplín vyhral v Myjave nad Sereďou 2:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase sedemnásteho kola Fortuna ligy v Myjave nad ŠK Sereď po góloch Sidibe Modiba a Armena Hovhanisjanna 2:0. Zverenci trénera Jozefa Majoroša ukončia jesennú časť budúcu sobotu 7. decembra, kedy o 14.00 hod. privítajú FC Spartak Trnava.

Tréner Michalovčanov Jozef Majoroš sa oprel o rovnakú základnú zostavu, ako minulú sobotu v domácom zápase s Dunajskou Stredou (5:0). Ako prví pohrozili domáci. Z ľavej strany odcentroval Iván, Dino Špehar z piatich metrov ale hlavičkoval iba do Kirových rukavíc. Na myjavskom štadióne diktovali v úvode aj naďalej tempo hry Seredčania. Dabo sa predral až k hranici pokutového územia, aj s jeho strelou si ale Kira poradil. V ďalších minútach sa hra vyrovnala. Ani jeden z tímov sa však dlhší čas do gólovej šance nedostal. Vyčkávacie šachy sa snažil z priameho kopu takmer z hranice šestnástky Stanislav Danko, jeho strela však išla tesne vedľa. To bola najväčšia možnosť na šance chudobného prvého dejstva.

Ani v úvode druhého dejstva sa nehral oku lahodiaci futbal. Obaja súperi čakali na chybu toho druhého. Na oboch stranách chýbala presnosť prihrávky, aj moment prekvapenia. Krátko pred uplynutím hodiny hry pohrozil hosťujúci Pedro Martinez, ktorého strela išla takisto tesne vedľa brány. Priestor brány si už našli strely Griča a Savvidisa, ktorým ale chýbala razancia. V 75. minúte sa lopta po rohovom kope dostala až k Martinezovi, ktorý volejom opečiatkoval brvno domácej brány. Michalovčania pridávali v ofenzívnej aktivite. Striedajúci Žofčák poslal mäkký center do pokutového územia Modibeho hlavičku vytlačil Iliev na ďalší rohový kop. V 80. minúte si táto dvojica zopakovala spoluprácu a strela útočníka Nigeru už tentoraz skončila za bránkovou čiarou. Domáci po inkasovanom góle zvýšili ofenzívnu aktivitu. Michalovčania však umne bránili svoj priestor a keď v nadstavenom čase zvýšil Hovhanisjann na 2:0 vezú si z Myjave tri dôležité body.

ŠKF Sereď - MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0) - hralo sa v Myjave.
Góly: 80. Modibo, 90+. Hovhannisyan.
Žlté karty: 24. Metalsi, 45. Lukáčik - 90+. Hovhannisyan.
Rozhodovali: Smolák -
Divákov: 247.
ŠKF: Iliev – T. Dabó, Ba, Hučko (C), Slaninka – Pankarićan (46. Rorič), Lukáčik (82. Nascimento), Iván, Metalsi – Morong, Špehar (61. Louka).
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Carrillo, Soler, Vojtko – Grič – Danko (89. Kountouriotis), Savvidis, Martínez García, Kolesár (74. Žofčák) – Sidibé (90+2. Hovhannisyan).