Iuventa zvíťazila vo Veselí 30:25 a má štvrté víťazstvo v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase dvanásteho kola MOL ligy na pôde SHK Veselí nad Moravou 30:25 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na štyri zápasy. Ďalší duel odohrajú už v nedeľu, kedy sa v rámci predohrávky trinásteho kola predstavia v Písku. Začiatok zápasu je o 15.00 hod. a môžete ho sledovať naživo na stránke tv.com.

Úvod zápasu na Morave bol vyrovnaný. V piatej minúte vyrovnala Julia Kučerová na 3:3, no tým odštartovala štvorgólovú šnúra Iuventy, na ktorej konci po presnej strele Wollingerovej bolo 7:3 v prospech obhajcu. Ten diktoval tempo hry aj v ďalších minútach prvého polčasu. Po góle Štefanovej viedol v pätnástej minúte 10:5. Domáce síce kontrovali dvoma gólmi v rade, no v 24. minúte bolo už 14:8 v prospech Iuventy. Tá nakoniec prvý polčas vyhrala 17:10, keď jeho skóre uzavrela sekundu pred koncom Milica Trifunovičová.

V druhom polčase už hráčky Iuventy definitívne prebrali opraty zápasu do svojich rúk. V 38. minúte po góle Adriany Holejovej viedli 22:14 a pevným krokom tak kráčali k prvému víťazstvu, ktoré si predsavzali počas víkendu. Prakticky v celej druhej tridsaťminútovke kontrolovali priebeh zápasu a udržiavali si viacgólové vedenie. Domácim nepomohlo ani trinásť gólov strelkyne Julie Kučerovej. Iuventa zvíťazila 30:25 a natiahla tak víťaznú sériu na štyri zápasy.

SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 25:30 (10:17)
Pok. hody: 4/3 - 5/5. Vylúčené: 4 - 7.  Rozhodovali: Hanák a Pavlíček. Divákov:
SHK: Hřebejková, Nejezchlebová – Kučerová 13/2, Víchová, Novotná 1, Štipčáková, Olšová, Lukšíková, Michálková, Kutálková 1, Pastorková 8/1, Kubáčková 2, Boorová.
IUVENTA: Jablonská 1, Kordowiecká – Pustá, Štefaníková, Kišíková, Trifunovičová 3, Trúnková 3, M. Kakaščíková 1, Štefánová 2, A. Holejová 5, Wollingerová 7/5, Bajčiová 1, Radovičová 7, Milenkyová.