Dukla po výbornom výkone skolila Detvu aj po tretíkrát v sezóne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v súboji 27. kola Tipsport ligy nad HC 07 WPC Koliba Detva po výbornom výkone 6:1. Tri góly do siete Podpoľancov zaznamenal fínsky útočník Ville Korhonen, po jednom pridali Matej Giľák, Tomáš Hričina a Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia v utorok v Banskej Bystrici, potom ich čakajú ďalšie dva domáce zápasy, v ktorých privítajú Miškolc (piatok 6. december) a Slovan Bratislava (nedeľa 8. december).

Duel dvoch tímov, ktoré by sa mali biť o play-off, začal vo veľmi rezkom tempe. Prerušení bolo minimum, hra mal spád. Gólový film sa začal v siedmej minúte. Najskôr Hančák odpratal puk spred bránkovej čiary a zastúpil tak už prekonaného Suráka, ten nastúpil miesto zranenej brankárskej jednotky Adama Trenčana, následne sa dostal bo brejku Giľák a rutinérsky otvoril skóre. Michalovčania dostali v druhej polovici prvej časti ideálnu šancu na zvýšenie skóre, keď na trestnú lavicu putoval Frederik Fekiač. Presilovku nakoniec aj využili, keď sa presadil svojim premiérovým gólom za Duklu fínsky útočník Ville Korhonen. Domáci svoje vedenie ešte navýšili. V sedemnástej minúte našiel Kolba strieľanou prihrávkou Mašlonku, ktorému už len stačilo nastaviť hokejku - 3:0.

Aj v druhej tretine pokračovali domáci v nátlakovom hokeji, ktorý robil Detve obrovské problémy. Nedokázal sa presadiť ani ich prvý útok s reprezentačnou formou.  Najbližšie ku gólu mal Ján Sýkora, ktorý spomedzi kruhov mieril nad Surákovú bránu. Potom sa už začal súboj michalovských strelcov s brankárom HC 07 Romanom Petríkom. Na tom si postupne vylámali zuby Hričina, Hvila, Lalancette aj Mašlonka. Prekonať sa ho podarilo až v 36. minúte Tomášovi Hričinovi, ktorý využil druhú michalovskú presilovku.

V tretej tretine sa rozhodnutý duel už len dohrával. Prišlo aj na chvíle fínskeho útočníka Villeho Korhonena. Nedávna posila Dukly najskôr v 50. minúte zužitkovala perfektnú prihrávku Lalancetta v úniku dvoch na jedného a v 58. minúte zavŕšila hetrik, keď profitovala z Venteleho prihrávky. Michalovský golman Filip Surák sa ale premiérového čistého konta v Extralige nedočkal. Pokazil mu ho v predposlednej minúte Zdenek Král. Michalovčania tak zdolali Detvu 6:1 a v súbojoch týchto tímov sú naďalej tímy, ktorí zberajú body.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly: 7. Giľák, 14. Korhonen (Lalancette, Dalhuisen) pres/1, 17. Mašlonka (Kolba, Hančák), 37. Hričina (Galamboš, Spilar) pres/1, 50. Korhonen (Lalancette, Vorobyov), 58. Korhonen (Ventelä, Lalancette) – 59. Král (Šišovský, Podešva).
Vylúčení: 5:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Juhász - Soltész, Beniač. Divákov: 3051.
HK DUKLA INGEMA: Surák – Dalhuisen, Ventelä, Vorobyov, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Spilar – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila.
HC 07 WPC KOLIBA: R. Petrík – Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan – Šišovský, Zuzin, J. Sýkora – Gašpar, V. Fekiač, Žilka – Török, Podešva, Král – Čenka, Valent, Čacho.

Uverejnené: 01.12.2019 20:28:19