Dukla uspela pod Zoborom, po zápase zvratov berie dva body

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 35. kola Tipsport ligy na ľade HK Nitra 5:4 po predĺžení. V zápase zvratov viedli 3:0, no aj prehrávali 3:4. Dva góly zaznamenal Igor Safaralejev, po jednom pridali Jakub Linet, Tomáš Hričina a Gabriel Spilar, ktorý rozhodol v predĺžení. Zverenci trénera Miroslava Chudého síce zostali na deviatom mieste v tabuľke, no vyrovnali bodový zisk práve ôsmej Nitry, voči ktorej majú o jeden odohraný zápas menej. Rok 2019 ukončia v pondelok 30. decembra domácim súbojom s Novými Zámkami (začiatok o 17.30 hod.).

V úvode zápasu sa hralo iba s minimom prerušení. Hra mal spád, šance ale na oboch stranách chýbali. Ako prví pohrozili Yellow Hornom, ktorému nabil Kollár, Nitrania, hneď na to putovali po vzájomnej potyčke na trestnú lavicu Scheidl a Dalhuisen, pričom obaja previnilci dostali aj osobné tresty. Hra štyroch proti štyrom nepomohla k väčšiemu tempu ani jednému tímu, naďalej sa čakalo na chybu súpera. Tá prišla v jedenástej minúte, kedy sa za chrbát nitrianskej obrany dostal Safaralejev a zo samostatného úniku otvoril skóre. Domáci mohli vyrovnať po vylúčení Lineta a síce Michalovčanov prakticky na celé dve minúty zavreli do ich pásma, okrem šance Blackwatra, ktorého výborne zablokoval Safaralejev, si šancu nevypracovali. Hostia prečkali tlak a v samom závere prvej tretiny udreli po druhýkrát, keď sa opäť presadil po spolupráci s Linetom Safaralejev.

Hneď v úvode druhej tretiny mohol zvýšiť po chybe nitrianskej obrany michalovské vedenie Spilar, Hanuljak ale tentoraz odolal. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 22. minúte Jakubovi Lientovi, ktorý po prihrávke Safaralejeva presnou strelou upravil na 0:3. Domáci ihneď reagovali oddychovým časom a Hanuljaka v bráne nahradil Šimboch. V polovici zápasu dostali Nitrania šancu na vrátenie sa do zápasu, keď zahrávali minútovú presilovku o dvoch hráčov. Tú po štrnástich sekundách využil na zníženie Morrison. To už na ľade chýbala dvojica Blackwater – Mesikammen, ktorá bola po pästnom súboji vylúčená do konca zápasu. Domáci zahrávali ešte presilovku o jedného hráča a aj tú využili, keď opäť Morrison prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Nitra dokázala ešte do konca tretiny vyrovnať a opäť tak bolo v presilovke. Krátko pred koncom bol vylúčený Daniel Hančák a Mitch Versteeg vyrovnal na 3:3.

Krátko pred koncom druhej tretiny bol vylúčený domáci strelec dvoch gólov Kenny Morrison, jeho faul ale Michalovčania štvrtým gólom nepotrestali ani na konci druhej časti a ani na začiatku tej tretej. Misky váh mohli následne na svoju strane preklenú najskôr Fominych na domácej strane a potom aj Lalancette na strane Michaloviec. Obaja ale v sľubných šanciach netrafili priestor brány. V 46. minúte už ale Hrušík pretlačil puk za chrbát Trenčana a po prvýkrát v zápase poslal domácich do vedenia. Hostia dostali takmer okamžite šancu na vyrovnanie, presilovku však opäť nevyužili. Sedem minút pred koncom sa Michalovčanom nakoniec podarilo vyrovnať, keď perfektnú prihrávku Ventelu zužitkoval Hričina. Všetko teda bolo opäť otvorené a opäť sa hralo hore-dole. Obaja chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu už v riadnom hracom čase. Nepodarilo sa a duel sa tak presunul do predĺženia. To trvalo 65 sekúnd. Gabriel Spilár si nakorčuľoval na prihrávku Ventelu a strelou švihom rozhodol o tom, že extra bod putuje do Michaloviec.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 po predĺžení (0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 33. Morrison (Kerbashian, Yellow Hon) pres/2, 35. Morrison (Yelow Horn) pres/1, 39. Versteeg (Fominych, Koyš) pres/1, 46. Hrušík (Koyš, Kubka) - 11. Safaralejev (Hvila), 19. Safaralejev (Linet, Hvila), 22. Linet (Safaralejev, Dalhuisen), 53. Hričina (Ventela, Galamboš), 62. Spilar (Ventela)
Vylúčení: 4:5, navyše Blackwater 5+10+DKZ (hrubosť), Scheidl 10. minút nešportové správanie - Mesikammen 5+10+DKZ (hrubosť), Dlahuisen 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Novák, Fridrich - Frimmel, Valo. Divákov: 3029.
HK: Hanuljak - Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Rácz, Kubka, A. Sloboda, Korím - Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn - Buček, Kollár, Scheidl - Fominich, Lušňák, Koyš - Tábi, Hvizdoš, Hrušík.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Vorobjev, Ventela, Dalhuisen, Kolba, Hančák, Mesikammen - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Hvila - Giľák, Toma, Šimun.