Michalovská Dukla na záver roka skolila Nové Zámky

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 36. kola Tipsport ligy nad HC Mikron Nové Zámky presvedčivo 4:1 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na tri zápasy. O góly v sieti súpera sa postarali postupne Lukáš Toma, Christophe Lalancette, Marek Kolba a Konsta Mesikammen. Zverenci trénera Miroslava Chudého budú na úvod roka 2020 prvýkrát v hre v sobotu 4. januára, kedy ich čaká duel v Trenčíne, následne sa predstavia v pondelok 6. januára doma, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. hostia Liptovský Mikuláš.

V prvej tretine sa viac bojovalo ako hralo. Diváci tak videli viacero súbojov pri mantineloch, pozorné obrany však nepúšťali útočníkov do šancí. Jednu z mála si v siedmej minúte vytvoril hosťujúci Drtina, ktorého nebezpečnú strelu vytlačil Trenčan lapačkou. Hostia nič nevyťažili ani z presilovky po faule Mesikammena, na druhej strane Lalancette v úniku mieril len do Kristínovho betónu. V sedemnástej minúte unikol obrane hostí Lukáš Toma, ktorý rutinérsky otvoril skóre. Domáci mohli svoje vedenie navýšiť v následnej presilovke, druhý gól z nej ale nepridali.

Priebeh druhej tretiny ovplyvnila 23. minúta, kedy za bránkou narazil domáci Mašlonka do hosťujúceho brankára Kristína, ktorého po strete brali nosidlá. Obaja aktéri tohto súperi v zápase dohrali. Zranený Kristín bol vystriedaný Pavlasom, Mašlonka inkasoval trest päť plus dokonca zápasu. Hostia ale s presilovkou nenaložili najlepšie, ba v nej mohli aj inkasovať, Pavlas sa však vyznamenal pri tutovke Giľáka. Presilovku o dvoch hráčov v trvaní 69 sekúnd nevyužili ani domáci, tí však predsa pridali druhý gól, keď sa v predbránkovom priestore presadil Lalancette. Aj vo zvyšných minútach druhej časti mali navrh domáci, ktorí ale ďalšie šance v góly nepretavili.

Hneď v úvode tretej časti sa gólovo presadil aj michalovský kapitán Marek Kolba, ktorý tak definitívne upokojil svojich spoluhráčov a zápas sa už len dohrával. Na rozdiel štyroch gólov mohol zvýšiť Lalancette, proti bol ale Pavlasov betón. Hostia, ktorí neskórovali v predchádzajúcich dvoch dueloch, sa snažili aspoň o čestný úspech. Na Trenčanovi ale postupne stroskotali Jurík, Hruška aj Tomáš Pospíšil. Nakoniec ale michalovský brankár tretiu tohtosezónnu nulu neudržal, keď ho sedemdesiat sekúnd pred koncom prekonal Radim Hruška. Skóre sa menilo ešte raz, keď do prázdnej brány pečatil na 4:1 Mesikammen.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 4:1 (1:0, 1:0, 2.1)
Gól: 17. Toma (Giľák), 32. Lalancette (Kolba, Dalhuisen), 42. Kolba (Galamboš, Spilar), 60. Mesikammen (Giľák, Šimun) - 59. Hruška (Števuliak, P. Mikuš)
Vylúčení: 1:5, navyše Mesikammen 10. min. napadnutie hlavy a krku, Mašlonka (obaja Michalovce) 5+DKZ napadnutie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich, Tvrdoň - Valo, Durmis. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Hančák, Ventelä, Dalhuisen, Kolba, Mesikämmen, Novický – Korhonen, Lalancette, Spilar – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Hvila – Giľák, Toma, Šimun.
HC MIKRON: Kristín (23. Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, P. Mikuš, Pavúk, Monakov – Stupka, Fábry, Pospíšil – J. Jurík, Holovič, Bajtek – Andrisík, R. Hruška, Števuliak – Jurák, Jaša, Rogoň.

Uverejnené: 30.12.2019 20:56:53