Michalovská Dukla na úvod roka víťazne, Mikuláš zdolala 4:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 38. kola Tipsport ligy nad MHK 32 Liptovským Mikulášom 4:2. O góly v sieti Liptákov sa postarali Gabriel Spilar, Igor Safaralejev, Ville Korhonen a Lukáš Hvila. Na zverencov trénera Miroslava Chudého teraz čaká dvojzápas vonku, konkrétne vo Zvolene a Detve.

Úvod zápasu mali lepší hostia. Tí najskôr prečkali vylúčenie Michala Romana potom gólovo udreli, keď sa po prieniku Róberta Hunu presadil Mário Kurali. Michalovčania po ospalejšom úvode v druhej polovici tretiny prebrali iniciatívu. Najskôr síce mali problém dostať sa cez pozornú obranu, v štrnástej minúte ale Gabriel Spilar našiel po spolupráci prvej lajny vyrovnal na 1:1. O tri minúty neskôr už Dukla viedla, keď gólový obrat dokonal strelou pod hornú žŕdku Igor Safralejev. Ten istý hráč mohol skórovať aj v samom závere tretiny, brankár Romančík si však tentoraz dal pozor na jeho strelu k bližšej tyčke.

V druhej tretine sa domáca Dukla zahrávala s ohňom. Poľavila z tempa zo záveru prvej tretiny, za čo mohla pykať. Najskôr ale Jakub Sukeľ netrafil odkrytú bránu a potom si Trenčan poradil aj so štipľavou strelou Dominika Kramára. Michalovčania následne prečkali dve presilovky hostí, jednu skrátenú a jednu celú a v závere druhej tretiny gólovo udreli, keď sa po Spilarovej aktivite presadil Korhonen.

V tretej tretine prenechali Michalovčania hru hosťom, ktorí sa ale márne pokúšali o kontaktný gól. Nepodarilo sa im ho streliť v presilovke na úvod tejto časti a ani obrancom Kuralimu s Vybíralom, ktorých vychytal Adam Trenčan. V 56. minúte po strele Petráňa a teči Maroša Surového predsa Liptáci strelili kontaktný gól, na vyrovnanie im ale už chýbali sily. Definitívnu bodku mohol dať Spilar, ktorý ale netrafil odkrytú bránu. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 58. minúte Lukášovi Hvilovi, ktorý definitívne zlomil zápas na michalovskú stranu.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly:
14. Spilar (Lalancette, Korhonen), 17. Safaralejev (Hvila, Mašlonka) 38. Korhonen (Spilar, Lalancette), 58. Hvila (Linet, Vorobjev) - 5. Kurali (Róbert Huna), M. Surový (Petran, R. Huna)
Vylúčení:
3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Réncz - Bogdaň, Kis-Király. Divákov: 3250.