Iuventa hladko zdolala Prešov a upevnila si druhú priečku

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase sedemnásteho kola MOL ligy nad ŠŠK Prešov 35:24 (18:14) a po prehre v minulom kole v Porube sa opäť dostali na víťaznú vlnu. Zverenky trénera Petra Dávida sa najbližšie predstavia v Bánovciach nad Bebravou, doma ich uvidíme v stredu 29. januára, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú aktuálneho lídra súťaže DHK Baník Most.

Michalovské hádzanárky si po neúspechu v Porube domácu stratu nepripúšťali. Do zápasu vstúpili sústredene a od úvodných sekúnd boli prakticky vo vedení. V štvrtej minúte viedli po dvoch góloch Adriany Holejovej 3:1, v desiatej po presnej strele Radovičovej bolo 7:3. Po góle ďalšej čiernohorskej legionárky Trifunovičovej bolo v sedemnástej minúte už 11:6. Hostky sa ale troma gólmi v rade dotiahli na 9:11. Michalovčanky síce opäť zvýšili tempo, čoho výsledkom bol stav 15:11, Prešovčanky však v 26. minúte po góle Lenky Holubovej opäť znížili na rozdiel dvoch gólov (15:13). Záver prvého polčasu patril Michalovčankám, ktoré natiahli vedenie na štyri góly (18:14).

V druhom dejstve už zverenky trénera Petra Dávida naplno ovládli dianie na palubovke. Ihneď od úvodu po kvalitnej prvej a druhej vlne trestali chyby súpera. Po desiatich minútach už viedli o desať gólov (26:16) a de facto bolo rozhodnuté o ich víťazstve. Aj preto mohol dať tréner Peter Dávid priestor aj mladým hráčkam sajúcim atmosféru prvého tímu. Využil každú jednu, čo mal k dispozícii, šancu v závere dostala aj vekom ešte mladšia dorastenka Petra Kakaščíková (jej staršia sestra Mirka sa prezentovala dvoma gólmi), ktorá si v bráne odkrútila premiéru proti materskému klubu. Tá bola aj úspešná, keďže Táni Šutranovej zlikvidovala pokutový hod. Iuventa nakoniec zvíťazila 35:24 a pred ťažkými duelmi, ktoré ju čakajú, sa tak naladila opäť víťazne.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 35:24 (18:14)
Pok. hody: 6/5 – 5/2. Vylúčené: 5 – 1. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 630.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská, P. Kakaščíková – Pustá 1, Kišiková 1, Trifunovičová 2, Trúnková 6, Milenkyová 1, M. Kakaščíková 2, Štefanová 1, A. Holejová 5, Wollingerová 7/2, Bajčiová 5/3, Radovičová 4, Rovňáková.
ŠŠK: Feščáková, Rontová, Poláková – Dvorščáková, Belušková, Čirčová 1, D. Vargová 3, Ratvajská 2, Vraňuchová 1, Šutranová 3, Ščerbáková 2, Holubová 1, Vencúriková 3, Kľučková 7/2, Vagaská.

Uverejnené: 19.01.2020 21:28:03