Dukla z Bratislavy body nevezie, Slovanu podľahla 0:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 43. kola Tipsport ligy v Bratislave so Slovanom 0:3. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorí aj napriek tejto prehre ostali na siedmom mieste v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 26. januára o 17.30 hod. privítajú Poprad.

Na štadióne Ondreja Nepelu sa hralo od úvodu rýchle a dramatické stretnutie. Hra mala spád, prvé prerušenie nastalo takmer po piatich minútach. V tom čase si oba tímy vytvorili po jednej šanci, Barry Brust, aj Filip Surák, ktorý dostal prednosť pred Adamom Trenčanom, si ale držali čisté konto. Michalovský golman si v prvej polovici prvej časti poradil aj s pokusmi Žitného so Zigom. V jedenástej minúte ho ale nachytal na hruškách Joe Basaraba, ktorý z obrovského uhla otvoril skóre – 1:0. Michalovčania následne ustáli vylúčenie Hančáka a po ňom mohli sami skórovať. Korhonen, Safaralejev a ani Lalancette však v súboji s Brustom neuspeli.

Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej, o ktorého kvalitu sa pričinili obe strany. Hostia mohli vyrovnať pri vylúčení Radovana Bondru, Korhonen ale v tisíc percentnej šance minul odkrytú bránku. Hneď po oslabení mohli skórovať aj Slovanisti, ktorí ale brejk troch na jedného na druhý gól nepretavili. V 31. minúte putoval na trestnú lavicu Igor Safaralejev a jeho vylúčenie po štyroch sekundách potrestal Martin St. Pierre. Hostia mohli takmer okamžite gólovo odpovedať, Spilar však prestrelil odkrytú bránku domácich.

Michalovčania mohli kontaktný gól streliť aj v úvode tretej tretiny, Korhonen však ani do tretice neprekonal Barryho Brusta. Hostia mali ideálnu šancu streliť gól aj v dvojnásobnej presilovke po faule hokejkou Basarabu, no ani teraz sa nepresadili. A po jej skončení mohli dokonca inkasovať, Surák ale parádne vyriešil brejk troch na dvoch. Kontaktný gól nestrelil ani Pukka. Všetko tak do svojich rúk zobral domáci Zigo, ktorý parádnou individuálnou akciou a presným zakončením definitívne spečatil víťazstvo Slovana.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Basaraba (R. Bondra), 31. St. Pierre (Sersen, Basaraba) pres/1, 57. Zigo (Abdul).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc - Kókai, Gegáň, Kis-Király. Divákov: 4658.
HC SLOVAN: Brust - Sersen, Bačik, Demo, Štajnoch, Kučný, Šedivý, Sloboda - Abdul, Zigo, Puliš - Bindra, St. Pierre, Basaraba - Kukumberg, Kytnár, Matoušek - Petráš, Urbánek, Žitný
HK DUKLA INGEMA: Surák - Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Vorobjev, Ťavoda, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Mašlonka, Galamboš, Hričina - Hvila, Linet, Safaralejev - Šimun, Toma, Giľák - Farkaš.