Krátky proces Iuventy v Bánovciach nad Bebravou

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase osemnásteho kola MOL ligy na pôde posledného tímu tabuľky RK Sokol Bánovce nad Bebravou 38:15 (21:7) a upevnili si tak druhé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Dávida budú najbližšie v hre už túto stredu 29. januára, kedy o 17.30 hod. privítajú vo svojej Chemkostav aréne lídra tabuľky Most.

Iuventa urobila s posledným tímom tabuľky na jeho palubovke rýchly proces. V desiatej minúte bolo po jej sedemgólovej šnúre 7:0 a de facto rozhodnuté o jej víťazstve. Až potom Holincová otvorila gólový účet aj na domácej strane. Bánovce čakali na druhý gól do trinástej minúty (2:9), na tretí do devätnástej minúty, kedy už prehrávali 3:16. Posledná desaťminútovka bola relatívne vyrovnaná. Iuventa ju vyhrala „iba“ 5:4 a v polčase tak viedla 21:7.

V druhom polčase dal tréner Michalovčaniek Peter Dávid šancu prevažne hráčkam, ktoré hrávajú menej, no ani tie zmenu deja zápasu nepripustili. Naďalej diktovali tempo hry a zvyšovali skóre v prospech favorita. Ten vyhrával v 40. minúte po presnej strele Martiny Pustej o dvadsať gólov (28:8). Iuventa nakoniec zvíťazila 38:15 a naladila sa tak víťazne na stredajší šláger, ktorý ju čaká v Chemkostav aréne.

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 15:38 (7:21)
Pok. hody: 10/6 - 2/2. Vylúčené: 4 - 7. Rozhodovali: Kellner a Bočáková. Divákov: 150.
HK SOKOL: A. Bežová, Pokorná – Matejíková 3/1, Ráciková 1, Michaličková 2, M. Bežová 1, Galková, Griffiths 4/4, Krajčíková 1, Escherová, Holíncová 2/1, H. Žitňanová 1, Rehušová.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká, P. Kakaščíková – Pustá 3, Štefaníková 3, Kišíková 4, Trifunovićová 2, Trúnková 6, Rovňáková 3, M. Kakaščíková 2, Štefanová 3, Holejová 4, Wollingerová 2/1, Bajčiová 2/1, Radovičová 4.