Dukla v Nových Zámkoch vydolovala predĺženie, v ňom prehrala 4:5

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli už štvrtú porážku v rade, keď na ľade Nových Zámkov prehrali 4:5 po predĺžení. Michalovčania v zápase zvratov prehrávali 0:1, no vyhrávali 2:1. Domáci odpovedali troma gólmi v rade, v záverečnej päťminútovke sa ale Dukle podarilo vyrovnať. V predĺžení už mali viac šťastia Nové Zámky. O góly Dukly sa postarali Marek Kolba, Konsta Mesikammen, Eduard Šimun a Zack Phillips. Zverenci trénera Miroslava Chudého budú najbližšie v hre v nedeľu 16. februára, kedy už o 15.00 hod. aj pred televíznymi kamerami RTVS privítajú Duklu Trenčín.

Michalovčania nastúpili v Nových Zámkoch aj s novou posilou v kádri Tomášom Torokom, no bez chorého fínskeho strelca Korhonena. Lepší štart mali domáci, ktorí svoju prevahu pretavili v desiatej minúte vo vedúci gól. Pri brejku troch na jedného mieril presne Ondrušek. Po inkasovanom góle hostia vyrovnali priebeh hry a krátko pred koncom aj skóre, keď sa po prečíslení gólovo presadil Marek Kolba. V samom závere mohli ísť Nové Zámky opäť do vedenia, Rogoňa ale v čistej šanci fauloval Mašlonka, za čo si išiel sadnúť na dve minúty. Presilovka domácich ale trvala iba dvadsať sekúnd, pretože za hákovanie bol vylúčený práve Rogoň.

Vyrovnaný priebeh priniesla aj druhá tretina. V nej najskôr pohrdol gólom domáci Stupka, ktorý mieril iba do Trenčana, na druhej strane Spilar netrafil odkrytú bránku. V 27. minúte bol vylúčení Števuliak a jeho faul Michalovčania potrestali druhým gólom, keď ich štyri sekundy pred návratom vylúčeného poslal do vedenia Mesikammen. Hostia sa dlho z vedenia netešili. Krátko pred koncom druhej časti pálil od modrej Ordzovenský, puk sa od mantinelu odrazil rovno k Juríkovi a ten nedal Adamovi Trenčanovi šancu.

V tretej tretine sa hral najsvižnejší hokej. Šance sa prelievali z jednej strany na druhú a čakalo sa, kto sa dostaneme opäť do vedenia. Nakoniec sa to podarilo domácim hráčom, keď na 3:2 dával v 52. minúte Filip Bajtek. Michalovčania vrhli všetky sily do útoku. O vyrovnanie sa pokúšal Safaralejev, v 55. minúte sa ale puk odrazil až k Šillemu a ten nedal Trenčanovi šancu. Hostia odpovedali gólom Šimuna o niekoľko sekúnd neskôr. Michalovčania sa opäť zakusili do súpera. Vyrovnanie mal na hokejke Giľák, Nechvátal sa ale nenechal jeho bekendovým zakončením prekvapiť. Minútu a pol pred koncom si zobral tréner Chudý oddychový čas a odvolal brankára Trenčana. Jeho zverenci si vytvorili obrovský tlak a pol minúty pred koncom vyrovnal na 4:4 Phillips, ktorý tak poslal duel do predĺženia. V ňom už po minúte rozhodol o výhre domácich Obdržálek.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 10. Ondrušek (D. Mikula, Bajtek), 38. J. Jurík (Ordzovenský, Stupka),  52. Bajtek (J. Jurík), 55. Šille (Andrisík), 61. Obdržálek (J. Jurík)  – 18. Kolba (T. Török), 29. Mesikämmen (Spilar, Lalancette) pres/1, 55. Šimun (Borov), 60. Phillips (Lalancette, Pukka)
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Novák, Rencz (Maď.) – Frimmel, Kis – Király (Maď.). Divákov: 983.
HC MIKRON: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, P. Mikuš, Magovac, Labrecque – Stupka, Bajtek, Rogoň – J. Jurík, Šille, Obdržálek – Andrisík, Fábry, Števuliak – D. Mikula, Ondrušek.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Pukka, Ventelä, Vorobyov, Kolba, Ťavoda, Mesikämmen, Hančák – Phillips, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, T. Török – Borov, Šimun, Hvila.