Debakel MFK Zemplín v Žiline, Trenčín ich roztrhal 8:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v prvom jarnom ligovom zápase obrovskú hanbu. V dueli 19. kola Fortuna ligy prehrali v Žiline s AS Trenčín 1:8 a vypadli z pásma prvej šestky. Tento debakel budú môcť zverenci trénera Jozefa Majoroša odčiniť budúcu sobotu 22. februára, kedy o 14.00 hod. privítajú Nitru.

Michalovčania cestovali do Žiliny s cieľom ešte viac si poistiť miesto v prvej šestke. Trenčania ich ale doslova a do písmena rozobrali. Debakel 1:8 síce možno nezodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku, ale hostia si naivným futbalom góly vo svojej sieti pýtali...

Aj keď domáci začali aktívnejšie, v prvom polčase to až na taký debakel vonkoncom nevyzeralo. Trenčiansku aktivitu korunoval v desiatej minúte otváracím gólom Roguljič, ktorý dostal v pokutovom území až príliš veľa priestoru. Michalovská odpoveď prišla o štyri minúty neskôr. Po rohovom kope kapitána Danka sa dostal k lopte Grič a nechytateľne vyrovnal. To bol ale iba jediný svetlý moment z michalovskej hry. O sedem minút neskôr už Majorošovi zverenci prehrávali opäť, keď v sieti skončil strieľaný center Ligeona. Hostia sa z toho nepoučili a v prvom polčase mohli ešte dvakrát inkasovať. Kira si ale poradil so strelou Bukariho, Čatakovič následne mieril vedľa a v samom závere vyriešil aj situáciu dvoch na jedného.

Ozajstný gólostroj spustili domáci v druhom polčase, keď sa na michalovskú bránku valil jeden útok za druhým. V 51. minúte dal na 3:1 Roguljič, o tri minúty neskôr sa presadil aj Bukari. Ďalšia hlavička Križana išla vedľa, Kira si následne poradil aj so strelou Roguljiča. Druhú michalovskú šancu v zápase si v 68. minúte vypracoval striedajúci Kvocera, ktorý síce obišiel brankára súpera, mieril ale nepresne. V 75. minúte krásne namieril z priameho kopu El Mahdiou, o štyri minúty neskôr upravil už na 6:1 Bukari. Ten tri minúty pred koncom zavŕšil hetrik a potupu Michalovčanov zavŕšil minútu pred koncom striedajúci Kadák.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 8:1 (2:1) - hralo sa v Žiline