Iuventa má druhé víkendové víťazstvo, Písek zdolala 31:29

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávanom zápase posledného 26. kola MOL ligy nad TJ Sokol Písek 31:29 a zaknihovali tak štvorbodový víkend. V sobotu totiž taktiež doma porazili Dunajskú Stredu 37:22. Zverenky trénera Petra Dávida sa najbližšie predstavia v Hlohovci, doma ich uvidíme v sobotu 29. februára, kedy o 17.30 hod. privítajú Zlín.

Domáce hráčky začali predohrávaný duel posledného kola MOL ligy lepšie. V úvode si vypracovali viackrát dvojgólové vedenie a po šnúre troch gólov vyhrávali v dvanástej minúte 8:4. Viacgólový náskok si držali potom prakticky celý prvý polčas. Hostkám sa síce v 25. minúte podarilo znížiť štyrmi gólmi v rade na 12:13, záver prvého dejstva ale patril Iuvente, ktorá poslednú päťminútovku vyhrala 5:1 a do šatní išla s náskokom 18:13.

V druhom dejstve sa Písku rozstrieľala Hana Kvašová (v zápase dala dvanásť gólov, z toho deväť v druhom polčase), čo český tím využíval na skresanie náskoku. Michalovčanky v 34. minúte vyhrávali bezpečne 20:15 a aj o desať minút neskôr 25:21. Hostky sa ale začali doťahovať. V 55. minúte prehrávali už len 26:29, o tri minúty neskôr po dvoch góloch Kvašovej dokonca znížili na 29:30. Drámu nakoniec rozhodla Adriana Holejová, ktorá gólom na 31:29 pečatila michalovské víťazstvo a štvorbodový víkend žlto-modrých.

Iuventa Michalovce - TJ Sokol Písek 31:29 (18:13)
Pok. hody: 6/5 - 8/7. Vylúčené: 6 - 5. Rozhodovali: Nagy a Papj. Divákov:
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská, P. Kakaščíková - Pustá, Klučková 2, Štefaniková 4, Kišíková 2, Trúnková 6, M. Kakaščíková, Štefánová, A. Holejová 9, Bajčiová 6/5, Radovičová 3, Savko, Rovňáková.
TJ SOKOL: Kržová, Preslová - Kubišová 3, Kvašová 12/5, Hauserová 4, A. Velková 1, Merglová, Svobodová 2, Bicanová, Benešová 4, B. Velková, Součková 1, Pešková 2.