Michalovská Dukla po triumfe na Liptove znova na siedme miesto

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 51. kola Tipsport ligy na ľade posledného Liptovského Mikuláša 4:1. O góly v sieti Liptákov sa postupne postarali Lukáš Hvila, Marek Mašlonka, Matej Giľák a Zack Phillips. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorí po tejto výhre poskočili znova na siedme miesto v tabuľke, ukončia základnú časť v piatok, kedy o 18.00 hod. privítajú Zvolen.

Liptáci nastúpili na svoj predposledný duel sezóny nebojácne. Už v 23. sekunde dostal puk medzi kruhy Alex Tamási a šikovným blafákom prekonal Suráka, ktorý dostal opäť šancu pred Adamom Trenčanom. Aj ďalšie minúty hry patrili domácim. Skóre mohol zvýšiť Oško, ktorý opečiatkoval žrď Surákovej bránky, no a Liptáci zatlačili Michalovčanov aj v následnej presilovke po faule Phillipsa. Po jeho návrate na ľad však gólovo kontroval Hvila a od tohto momentu už držali zápas v rukách hostia. Tí v prvej časti mohli ísť do vedenia, šance Lalancetteho, Safaralejeva, Mašlonku, Farkaša či Chalupu ale ostali nevyužité. V druhej tretine sa už naplno prejavila kvalita hostí, ktorí do Mikuláša pricestovali bez chorých Kolbu, Korhonena, Ventelu či Šimuna. Michalovčania si vypracovávali jednu šancu za druhou. Najskôr zlyhal Safaralejev, po ňom netrafil odkrytú bránku Linet, delovku Mesikammena kryl Kopičár. Domáci čakali na svoje šance v prečísleniach. V jednom z nich mohol skórovať Vybíral, Surák však parádne zakročil. V 28. minúte išla predsa michalovská Dukla do vedenia. Strelu Galamboša tečoval do siete Marek Mašlonka. Z ďalších šancí už hostia svoj náskok nenatiahli a to aj napriek tomu, že mali k dispozícii jednu presilovku po faule Uhríka. Domáci sa síce v úvode tretej tretiny snažili o vyrovnanie stavu, bola to ale michalovská Dukla, ktorá diktovala tempo hry aj v tejto časti. Konečne sa presadili jej hráči aj gólovo. Kľud na ich hokejky priniesol v 44. minúte Giľák. O tri minúty neskôr bolo de facto rozhodnuté. Michalovčania síce nevyužili presilovú hru po faule Tamášiho, no hneď po jeho návrate tečoval strelu Vorobjeva do siete Phillips. V 49. minúte sa pri nájazde Lištiaka vyznamenal Filip Surák. V poslednej desaťminútovke diváci videli až štyri presilové hry, ani jedna však nebola využitá. Michalovčania si tak z Liptova odniesli cenné víťazstvo 4:1.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 1. Tamáši (Mezovský, Rud. Huna) - 11. Hvila (Chalupa, Farkaš), 28. Mašlonka (Galamboš, Vorobjev), 44. Giľák (Mašlonka), 47. Phillips (Vorobjev, Hančák).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga, Kókai – Rojík, Kis-Király. Divákov: 1132.
MHK 32: Kapičák - Droppa, Mezovský, Roman, Božoň, Smutný, Uhrík – Huna Rud., Tamáši, Michalík – Vybíral, Piatka, Oško – Nechaj, Lištiak, Haluška – Nespala.
HK DUKLA INGEMA: Surák - Pukka, Mesikämmen, Hančák, Ťavoda, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia – Phillips, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Török – Chalupa, Farkaš, Hvila - Borov.