Dukla rozstrieľala Detvu 10:2 a má svoje najvyššie víťazstvo v Extralige

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom kole nadstavbovej časti Tipsport ligy na domácom ľade nad HC 07 WPC Koliba Detva 10:2 a dosiahli tak svoje najvyššie víťazstvo v extralige. O góly v sieti súpera sa postaralo deväť strelcov. Dva zaznamenal Eduard Šimun, po jednom pridali Lalancette, Phillips, Torok, Mašlonka, Štrauch, Korhonen, Pukka a Hvila. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa doma predstavia aj v druhom nadstavbovom kole, keď v utorok o 17.30 hod. privítajú Nitru.

Už po šestnástich sekundách hry sa faulu na prenikajúceho Korhonena dopustil Gachulinec a domáca Dukla hrala presilovú hru. Tú po tridsiatich sekundách využil Lalancette, ktorý pretlačil puk za Zavalinov chrbát. V tretej minúte sa hostia znova dopustili faulu, keď na lavicu hanby putoval Fekiač, tentoraz ale Dukla presilovku nevyužila. Všetko si ale jej hráči vynahradili v závere prvej desaťminútovky. Najskôr Hančákovu strelu tečoval do siete Phillips a na 3:0 upravil o niekoľko sekúnd neskôr Torok. Aj v ďalších minútach prvej tretiny mala Dukla viac z hry, ďalší gól ale jej hráči nepridali ani pri tretej presilovke.

V druhej tretine sa mohla karta obrátiť. Hostia ale pohrdli troma presilovkami v rade. To, ako sa využívajú presilovky im vzápätí ukázal Marek Mašlonka. V 34. minúte už bolo 5:0, keď sa presadila nová posila Andreas Štrauch, ktorý vyhnal Zalivina z brány. Jeho náhradník Bátory sa v bránke ani neohrial a hneď z nej ťahal puk aj on, keď ho prekonal Eduard Šimun. Skóre druhej tretiny uzavrel v 38. minúte Ville Korhonen.

Hostia ako tak zdvihli hlavy na začiatku poslednej časti. Najskôr ich čestný úspech zaznamenal Ladislav Ščurko a ten istý hráč v následnej presilovke o dvoch hráčov upravil na 2:7. To ale bolo posledné slovo Detvancov v Michalovciach. Skórovali už iba domáci, konkrétne Mikko Pukka, Lukáš Hvila a na radosť divákov desiaty gól zaznamenal Eduard Šimun. Michalovská Dukla zdolala Detvu 10:2 a dosiahla tak svoje najvyššie víťazstvo v Tipsport lige.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 10:2 (3:0, 4:0, 3:2)
Góly: 1. Lalancette (Šimun, Pukka) pres/1, 8. Phillips (Hančák, Mašlonka), 9. T. Török (Hvila, Pukka), 30. Mašlonka (Linet, Galamboš) pres/1, 34. A. Štrauch (Giľák), 34. Šimun, 38. Korhonen (Šimun, Ventelä), 48. Pukka (Lalancette, Korhonen), 50. Hvila (Šimun, Török), 59. Šimun – 42. Ščurko (T. Klíma, Mons), 45. Ščurko (T. Klíma, Turan) pres/2.
Vylúčení: 7:7. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Štefik, Valach - Bogdaň, Rojík. Divákov: 3051.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Pukka, Mesikämmen, Hančák Ventelä, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Phillips, Galamboš, Mašlonka - Štrauch, Linet, Giľák - Torok, Šimun, Hvila.
HC 07 WPC KOLIBA: Zalivin (34. Bátory) - Gachulinec, Andersons, Golian, Turan,  Fekiač, Jendroľ, Lalík - Gašpar, Valent, Suorvý - Ščurko, Podešva, Král - Mons, Klíma, Čacho - Čenka, Fekiač, Ľupták.

Uverejnené: 23.02.2020 20:35:32