Iuventa so štvrtou výhrou v rade, Zlín zdolala 26:22

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 23. kola MOL ligy na domácej pôde nad Handball PSG Zlín 26:22 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na štyri zápasy. Zverenky trénera Petra Dávida sa budúcu sobotu 7. marca predstavia v Olomouci a potom ich už čaká prvý vrchol sezóny, finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa odohrá v Bardejove. Semifinálovým súperom Iuventy budú v sobotu 14. marca Bánovce nad Bebravou, víťaz zápasu sa v nedeľu stretne v súboji o najstaršiu klubovú trofej s víťazom duelu Prešov – Šaľa.

Tabuľkové postavenie velilo Iuvente v zápase zvíťaziť, v prvom polčase to ale na to, že hrá druhý a ôsmy tím tabuľky nevyzeralo. Bol to práve Zlín, ktorý bol prakticky celý čas krok pred Michalovčankami. V desiatej minúte viedol 5:3, na čo domáca lavička reagovala oddychovým časom. Ten ale príliš Michalovčankám nepomohol, keďže o dva góly prehrávali aj v štrnástej minúte (6:8). Následne ale dvoma gólmi v rade vyrovnali. Mizerová ešte poslala Zlín do vedenia, Iuventa však kontrovala dvoma gólmi v rade a po presnej strele Trúnkovej sa ujala vedenia (10:9). Záver ale vyšiel lepšie hostkám. Klučková síce na začiatku poslednej minúty zrovnala na 12:12, posledné slovo v tomto dejstve patrilo Michaele Kolářovej, ktorá presným podstrelom zabezpečila hostkám tesné polčasové vedenie 13:12.

Hneď v úvode druhého dejstva vyrovnala Štefaniková a Trúnková ďalším gólom opäť poslala domáci tím do vedenia. Zlínu sa síce ešte dvakrát podarilo zrovnať skóre, Iuventa však konečne gólovo odskočila. V 39. minúte viedla 19:16, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani ten už ale opraty zápasu z rúk Iuventy nezobral. Domáce hráčky sa síce trápili v koncovke, no tesný gólový náskok držali až do konca duelu. Ten nakoniec vyhrali 26:22 a dosiahli tak štvrté víťazstvo v rade.

Iuventa Michalovce – HC Zlín 26:22 (12:13)
Pok hody: 2/2 – 4/4. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 650.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Pustá, Klučková 7/2, Štefaniková 1, Kišikvá 1, Trifunovičová 1, M. Kakaščíková, A. Holejová 6, Trúnková 8, Bajčiová 2, Savko.
HC: Vařechová, Stojarová – Herbočková 5, Sekulová 2, Mizerová 3, Ševčíková 5/4, M. Kolářová 4, Gajdošíková 1, L. Sekulová 2, Polomíková, Križanová.

Uverejnené: 29.02.2020 20:31:24