MFK Zemplín vonku opäť naprázdno

Futbalisti Michaloviec prehrali v nedeľňajšom stretnutí desiateho kola prvej ligy na ihrisku Dolného Kubína 0:3 a naďalej platí, že na ihriskách súperov v tejto sezóne ešte nevyhrali.

V nedeľňajšom zápase „pršalo šťastie“ domácim. Po opatrnom začiatku prišla 22. minúte šanca domácich, keď Kosovič pekne vysunul Zahradníka a jeho spätnú prihrávku premenil Lejko na vedúci gól. Hostia síce mali opticky viac z hry, ale domáci hrali v obrane pozorne. V 25. minúte hlavičkoval český stopér Hruška v dobrej pozícii nad. V 31. minúte nakrátko rozohraný rohový kop nacentroval opäť Kosovič na vzdialenejšiu žrď a Jurky hlavou zavesil na 2:0. Na opačnej strane pohrozil Janek, ale strelou zvnútra šestnástky trafil len bočnú sieť. Východniari po prestriedaní Kubínčanov zatlačili, ale ich prevaha bola neplodná. Naopak, domáci hrozili protiútokmi. V 52. minúte Siman dobrou strelou natiahol brankára Michaloviec Pillára. Na opačnej strane striedajúci Gamkrelidze vnikol do pokutového územia, dobre zasekol, ale Trabalík včasným vybehnutím jeho pokus zneškodnil. V 72. minúte  prišiel tretí domáci úder. Kosovič vysunul Zahradníka, ktorý sa pohral s obrancom a jeho spätnú prihrávku premenil Kosovič na tretí gól. Ten zobral hosťom vietor z plachiet a domáci doviedli zápas do víťazného konca.

DOLNÝ KUBÍN - MICHALOVCE 3:0 (2:0)

GÓLY: 23. Lejko, 31. Jurky, 72. Kosovič. ŽK: Špilár. ROZHODOVAL: Šuniar - 432 divákov.

MFK: I. Trabalík - L. Bakoš, Zlatohlavý, Jurky, Drengubiak - R. Chomistek (85. Dutka), Kosovič, Siman, Zahradník - Bella (81. Sadžakov) - Lejko (76. M. Jaworek).

MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Mižík (46. Mihok), L. Hruška, Ziemba, Vanák - T. Opiela, Pavlovčák, Serečin, Janek - Bernardo (54. Špilár), Dočekal (46. Gamkerelidze).

VLASTIMIL PETRŽELA (Michalovce): „Musím uznať, že domáci vyhrali zaslúžene. Hrali jednoducho, nie tak komplikovane ako my. Z dvoch šancí dali dva góly. My sme tradične zhoreli v obrane, kde sme urobili niekoľko chýb. V útočnej fáze sa snažil Serečin, ale bol osamotený. To je naša bolesť. Z prvej strely inkasujeme a potom sa trápime...“

Ostatné výsledky 10. kola: Lučenec - Ružomberok B 2:0, Petržalka - Šaľa 3:1, Púchov - R. Sobota 0:1, Trenčín - L. Mikuláš 2:0, Moldava nad Bodvou - Senec 2:1.

12.  FK Slovan Duslo Šaľa     10 1 2 7 5 : 22 5 .167

Najbližší program: 11. kolo (sobota 2. 10. 2010 o 14.30 hod.): Michalovce - Moldava nad Bodvou, 12. kolo (nedeľa 17. 10. 2010 o 10.30 hod.): Ružomberok B - Michalovce, 13. kolo (sobota 23.10. 2010 o 14.00 hod.): Michalovce - Rimavská Sobota.