Hádzanári s dôležitým víťazstvom

Hádzanári winLandu si pripísali premiérové víťazstvo aj vonku. Po veľmi dobrom výkone porazili družstvo Agrokarpaty Pezinok, ktoré je v súčasnosti béčkom ŠKP Bratislava o sedem gólov 25:32 ( 12:15 ).

Hráči winLandu cestovali na západ Slovenska po vysokej prehre v Levoči. Podali oveľa lepší výkon ako týždeň predtým a zaslúžene si doviezli dva cenné body. Tie sa budú snažiť potvrdiť v ďalšom kole, keď privítajú zatiaľ posledný celok Dubnice. Zápas sa odohrá v sobotu o 17. 30 hodine a jeho dejiskom bude telocvična GPH.

Zápas začali domáci posilnení o niekoľkých hráčov ŠKP Bratislava veľmi dobre a rýchlo si vypracovali trojgólove vedenie, ktoré udržiavali do polovice prvého polčasu. Michalovčania vtedy pridali v obrane, rozchytal sa brankár Bumbera a hlavne vďaka strelecky agilnému Madžákovi vyrovnali. V 25. minúte sa dostali hostia po prvýkrát do vedenia a to už nepustili z rúk do konca zápasu. Do polčasu si vypracovali až trojgólove vedenie ( 12:15 ). Po výmene strán sa zápas odohrával podľa taktovky winLandu. Brankár Bumbera doslova zatiahol roletu a do 45. minúty inkasoval iba dva góly. Vtedy hostia viedli najvyšším až 10 gólovým vedením ( 14:24 ). Hráči Pezinka sa však zmobilizovali, vysunuli obranu a tri minúty pred koncom prehrávali iba 25:29. Michalovčania však nenechali nič na náhodu a troma gólmi za sebou uzavreli skóre. Výnikajúci výkon podali v tomto zápase brankár Bumbera a dvanásťgólový strelec Mandžák.

Agrokarpaty Pezinok – HC winLand Michalovce 25:32 ( 12:15 )

Pezinok : Pejko, Jánošík – Vaňo 4, Pečák 3, Krištofek 1, Lucko 2, Vasiadis, Illeš, Kozák, Durschovanský 4, Fedir 1, Budai 2, Zechmejský 5, Fekete 3

winLand : Bumbera, Pučan – Mandžák 12/2, Bakajsa, Horňák, Oblážny, Frajkor 5, Gamrát 4, Dani 1, Pilník 4, Gargulák 1, Lorinc 3, Kostovčík, Kučera 2

7m hody: 4/1 – 3/2, Výlúčený: 6:3, Rozhodovali: Gábriš a Macko, Delegát : Jahodka

Povedali po zápase :

Ján Frajkor, nová posila winLandu : Víťazstvo chutí veľmi dobre. Postupne sa s tímom zohrávam a je to čoraz lepšie. Mohlo to byť z mojej strany ešte lepšie, ale dôležité su dva body.

Ladislav Štofa tréner : Dnes sa ukázala sila kolektívu, vyzdvihol by som celý kolektív, zabojovala aj lavička. Nesklamala ma hlavne opory kolektívu. Som veľmi rád, že na tomto zápase bol prítomný aj delegát, čo nebolo v minulom kole. Rozhodcovia tak nepodľahli tlaku, ktorý bol na nich vyvíjaný zo strany domácich. Ja na nich nemôžem dnes povedať krivé slovo. Som rád, že s tímom sa zohrávajú dve nové posily Ján Frajkor a Lukáš Gamrát.