Dukla vyhrala aj v Detve!

Hokejisti michalovskej Dukly sa vezú na víťaznej vlne. Hoci ich na ihriskách súperov čaká ešte séria piatich stretnutí, vonku už vyhrali druhýkrát za sebou. Po utorňajšom nečakanom triumfe na ľade vedúcej Spišskej Novej Vsi, sa presadili aj v piatok na ľade rovnako ambicióznej Detvy. Hoci Michalovčania prehrávali 0:1 i 1:2, dokázali zápas dostať až do predĺženia a napokon vyhrať po samostatných nájazdoch.

Dukla sa na úzkom ihrisku v Detve musela zaobísť nielen bez avizovaných trenčianskych posíl Kvetana a Čacha, ale napokon aj bez chorého Štefanecha. Michalovce nezačali dobre, už po 69. sekundách išiel na trestnú lavicu Pavol Segľa a na začiatku šiestej minúty rozvlnil sieť michalovskej brány skúsený Pohorelec - 1:0. Detva mala aj potom prevahu, Duklu prestrieľala výrazným pomerom 19:5, ale vďaka brankárovi Martonovi ostalo pri stave 1:0. Do druhej tretiny vstúpili hostia oslabení o vylúčeného Martina Segľu. Keď ho v 22. minúte nasledoval obranca Takáč, zdalo sa, že tlak Detvy vrcholí druhým gólom. Lenže Michalovce dokázali skórovať aj o jedného menej a po prihrávke Hurtaja sa presadil M. Segľa - 1:1. Skóre v tejto podobe však vydržalo iba deväť minút, pretože v 32. minúte priklonil misky váh opäť na detviansku stranu Igor Majeský - 2:1. Napriek tomu, že druhá tretina bola o poznanie vyrovnanejšia, Dukla sa dočkala vyrovnania až v 45. minúte. Na trestnej lavici sedel už po tretíkrát v tomto zápase detviansky Molota a po prihrávke Dancsáka vyrovnal zblízka Minčák - 2:2. Mimoriadne vyrovnaný duel napokon vyústil do remízy po riadnom hracom čase a na rad teda prišlo predĺženie. V ňom rozhodnutie nepadlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých ťahala Dukla za víťazný koniec!

DETVA - MICHALOVCE 2:3 (1:0,1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Pohorelec, 32. I. Majeský - 23. M. Segľa, 45. Minčák. Rozhodujúci nájazd: Opatovský.

Vylúčení: 4 - 5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: J. Babeliak - Neuzer, Valko - 141 divákov.

HC 07: J. Laco - T. Špila, P. Molota, Priechodský, Kozelnický, Ťavoda, Zošiak, Škvarka, T. Bartoš - Pohorelec, K. Mahdalík, B. Srnka - Igor Majeský, J. Kóňa, M. Čanky ml. - J. Rehuš, Lesko, P. Ľupták - Čársky, P. Šťastný, Katreniak. Tréner P. Igríni.

HK DUKLA: R. Marton - Boržík, M. Kozák, Regenda, M. Takáč, Marinčin, Lad. Mucha, Petruňa - M. Segľa, Dancsák, Minčák - M. Opatovský, A. Lezo, P. Segľa - M. Mach, P. Hurtaj, L. Sabol - Fajčák. Tréner P. Bohunický.

Richard Mašlanka (športový riaditeľ HK Dukla Michalovce): „Mali sme veľmi slabý vstup do stretnutia, v prvej tretine bola Detva jasne lepšia. Domáci okrem gólu nastrelili ešte dve žŕdky a brankár Marton navyše kryl samostatný nájazd Pohorelca. V druhej tretine to už bolo oveľa vyrovnanejšie a v tretej tretine i v predĺžení sme už dominovali. Od polovice zápasu sme hrali bez zraneného obrancu Ladislava Muchu, ktorý má podozrenie na otras mozgu. Z víťazstva máme veľkú radosť.“