MFK Zemplín po prestávke sfúkol nováčika...

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce si v sobotňajšom derby stretnutí poradili na domácom trávniku s nováčikom prvej ligy FK Bodva Moldava nad Bodvou, nad ktorým vyhrali 3:0 po bezgólovom prvom polčase. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa v dobrom svetle predstavili zvlášť po prestávke, keď vsietili všetky tri góly. Najbližšie sa MFK Zemplín predstaví o dva týždne na ihrisku Ružomberka B.

Ako prví hrozili hostia, moldavský útočník Gavlák hlavou mieril nad bránu domácich a strelu Nemčeka kryl brankár Pillár. V 21. minúte Gamkrelidze našiel Serečina, jeho pokus chytil brankár Vojtaško. Vo futbalovo slabom polčase sa chlieb lámal po polhodine hry, k odrazenej lopte sa dostal Gavlák, ale z čistej šance neskóroval aj vďaka skvelému reflexu brankára Pillára. V 42. minúte mal dobrú možnosť Gamkrelidze, ale opäť mieril vedľa. O dve minúty nevyužil Hanzušovo zaváhanie Špilár, ktorý z uhla trafil do nôh Vojtaška. Oveľa lepší druhý polčas sa niesol v znamení aktivity domácich, najprv Ruskovský trafil bočnú sieť, po ňom strelu Serečina vyškriabal Vojtaško, priamy kop Ruskovského pohladil sieť z opačnej strany a ďalšia strela Serečina tiež nebola presná. Domáci sa dočkali v 62. minúte, zľava prenikol Gamkrelidze, pred šestnástkou našiel Serečina, ten sa predral cez trojicu obrancov a zoči-voči brankárovi nezaváhal - 1:0. V 80. minúte si táto dvojica úlohy vymenila, Serečin našiel Gamkrelidzeho a ten popri Vojtaškovi zvýšil už na 2:0. Hostia v snahe zvrátiť stav posilnili útok, dve štipľavé strely Bačíka však zneškodnil výborný brankár Pillár. V 88. minúte sa domácim vydaril rýchly protiútok, Ruskovský si vymenil loptu so Špilárom a prv menovaný krížnou strelou zavŕšil na konečných 3:0. V nadstavenom čase ešte spálili ďalšie dve tutovky Sninský a Špilár, a tak hostia odišli s ešte milosrdnou prehrou.

MICHALOVCE - MOLDAVA 3:0 (0:0)

GÓLY: 62. Serečin, 80. Gamkrelidze, 88. Ruskovský. ŽK: Brezina, L. Horváth, Kokanovič. ROZHODCA: K. Horváth - 895 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - Janek, Hruška, Ziemba, Vanák - Ruskovský, T. Opiela, Jakubčo (76. Paulovčák), Gamkrelidze (88. Sninský) - Serečin (83. Mihok), Špilár.  Tréner: V. Petržela.

FK BODVA: Vojtaško – Hanzuš, L. Horváth, Brezina, Majný - Nemček, Kokanovič, Timkovič (79. Kováč), Smrek (68. Bačík) - Pacanda, Gavlák (65. Jurko).  Tréner: L. Lipnický.

Najbližší program: 12. kolo (nedeľa 17. 10. 2010 o 10.30 hod.): Ružomberok B - Michalovce, 13. kolo (sobota 23. 10. 2010 o 14.00 hod.): Michalovce - Rimavská Sobota.

Uverejnené: 02.10.2010 17:17:29