files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Polícia obvinila 28-ročného Trebišovčana podozrivého s obchodovaním s ľuďmi

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vykonali policajnú akciu v Trnavskom kraji v prípade nechutného obchodovania s ľuďmi. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 28-ročnému mužovi z okresu Trebišov, ktorý je stíhaný väzobne.

Ten mal v priebehu roka 2019 v Trebišove zlákať tri osoby mužského pohlavia vo veku od 17 do 30 rokov pod prísľubom dobre platenej práce v Trnave. Odviezol ich a ubytoval, následne ich bez pracovnej zmluvy zamestnal na stavebné práce na rôznych miestach v Trnave a okolí, pričom všetku zarobenú mzdu mu hneď museli odovzdať. Zároveň ich násilím, aj so zbraňou v ruke mal nútiť ku kradnutiu. Taktiež ich prinútil k usmrteniu koňa, ktorého im zadovážil, pričom mäso z neho boli nútení jesť aj napriek tomu, že to odmietali, nútil ich vyberať z uzatváracích kontajnerov na šaty staré šatstvo, ktoré mu museli pod hrozbou násilia odovzdávať. „Počas celého pobytu mal obvinený poškodených biť s elektrickým káblom a aj rukami v prípade, že neuposlúchli jeho príkazy. Obvinený ich počas celej doby nútil požívať lieky s obsahom opiátových látok, aby nekládli odpor a znemožnil im tak opustiť miesto, kde ich zadržiaval, pričom ich počas celej doby pobytu zadržiaval v nehygienických podmienkach a odopieral im jedlo. Poškodení sa museli stravovať aj zvyškami jedál, ktoré našli v kontajneroch, kde aj časť tohto jedla im obvinený odoberal a používal ako krmivo pre svojich psov,“ píše sa v tlačovej správe polície. „Za tento zločin mu po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške 7 až 12 rokov,“ dodáva polícia v tlačovej správe.
Uverejnené: 16.05.2020 16:51:43 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/u4rvj6gviftenr2y.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.