Michaľany zvíťazili v Petrovciach n/L.

Petrovčania zaváhali v domácom súboji s Michaľanmi. Zdalo sa, že sotva priemerný zápas sa skončí remízou. Tieto úvahy poprel hosťujúci hráč Miroslav Elek. Päť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu zabezpečil svojmu celku nesmierne cenné tri body. To zároveň znamená, že Petrovce n/L. utrpeli v tejto sezóne už tretiu domácu prehru.

V úvode zápasu skúšal strelecké šťastie michaliansky hráč Strišovský. Z priameho kopu však mieril ponad bránu. Po osemnástich minútach zápolenia Špak zahral rohový kop. Lopta sa dostala k Rovňákovi, ktorého pokus gólman Buda chytil. Následne zahrmelo na opačnej strane. Pozorný Regenda však zlikvidoval samostatný nájazd Mir.Eleka. V polovici I.dejstva chytil strelu tohto hráča z tesnej blízkosti. Po polhodine zemplínskeho derby Ferko z priameho kopu potrápil Budu. V II.polčase bolo iniciatívnejšie mužstvo z Trebišovského okresu. V počiatočných fázach hry aktívny Mir.Elek vystrelil z hranice šestnástky, no jeho krížna strela si cestu do brány nenašla. Štvrťhodinu pred koncom sa neujala ani Bobíkova bomba. V 78.min. posledne menovaný futbalista odcentroval, loptu zachytil Kašelák, ale trafil len do bočnej siete. O všetko sa rozhodlo v závere prestížneho merania síl. Bobík realizoval priamy kop, lopta sa dostala k Mir.Elekovi, ktorý po presnej trefe z ľavej strany rozhodol o výsledku zápasu.

Petrovce n/L. - Michaľany 0:1 (0:0)

Gól: 85.Mir.Elek

ŽK: Revák - Mir.Elek, pred 150 divákmi rozhodoval Treščák.

Petrovce n/L.: Regenda - Revák, Miker, Pčolinský, Lakatoš, Špak, Rovňák, Ferko (58.Gronovič), Mráz, Demeter (12.Gačko), Sninský.

Michaľany: Buda - Širotník, Strišovský, Kremenák, Anderko, Šima, Mir.Elek, Bobík, Kulín, Kašelák, Mar.Elek (72.Molnár).

Zvyšné výsledky: Sokoľany – Cejkov 1:1, Čičarovce – Sečovce 5:0, V. Horeš – Streda 0:2, Lastomír – Borša 7:0, Palín – Poproč 0:1, Slivník - Geča 0:2.

Uverejnené: 03.10.2010 19:35:56