Dukla rozstrieľala Brezno!

Hokejisti michalovskej Dukly po štvrtýkrát za sebou zvíťazili, z tohto tretíkrát v rade na ihrisku súpera. Tentoraz naplno bodovali na ľade posledného celku tabuľky v Brezne, kde vyhrali presvedčivo 9:3! Ešte v 44. minúte pritom bol stav vyrovnaný 3:3, ale čo potom predviedli hráči Michaloviec, nepotrebuje bližší komentár. V priebehu jedenástich minút vsietili šesť gólov a napokon vysoko zvíťazili.

Dukla vstúpila do zápasu sebavedome, v prvých desiatich minútach mala jasnú prevahu, ktorú vyjadrila aj otváracím gólom. Počas vylúčenia domáceho obrancu Mitra bola na ľade prvá michalovská formácia, puk po osi Boržík - Minčák putoval až k Dancsákovi, ktorý do prázdnej brány skóroval. Po ňom mal ešte dve dobré šance Opatovský, ale stroskotal na výbornom brankárovi Brezna Beňovi. Od desiatej minúty sa Dukla akoby upokojila s vedením, miernu prevahu získali domáci, ale brankár Marton si zachoval čistý štít. Druhá tretina bola podstatne živšia, v 25. minúte sa prvýkrát radovali domáci po tom, čo skončila strela Tonkoviča od modrej čiary za chrbtom brankára Martona. Gólman Dukly sa vyznamenal o tri minúty neskôr, keď kryl domácemu Tonkovičovi trestné strieľanie. Už o pár sekúnd sa potvrdilo nedáš - dostaneš, keď zblízka do prázdnej brány skóroval Minčák. V 33. minúte sa opäť Brezno gólovo dotiahlo, nahodený puk M. Babica spoza brány skončil až za chrbtom prekvapeného Martona. V 38. minúte sedel na trestnej lavici domáci Šimčík a misky váh na michalovskú stranu priklonil úspešnou strelou od modrej čiary obranca Regenda - 2:3. Brezno však dokázalo aj po tretíkrát v stretnutí zrovnať skóre a v 45. minúte sa o to postaral skúsený Šimčík. Tento stav vydržal iba 33 sekúnd, pretože na opačnej strane po prihrávke Minčáka poslal Duklu znovu do vedenia Martin Segľa. V 50. minúte už Michalovce prvýkrát viedli o dva góly, po prihrávke Opatovského bol úspešným strelcom Štefanech - 3:5! A Dukla pokračovala v nádielke, zvlášť jej vyšla 54. minúta, keď v priebehu neuveriteľných 36 sekúnd vsietila tri góly (!!!). Na 3:6 zvýšil výborne hrajúci Minčák, o 19 sekúnd skóroval aj Regenda a za ďalších 15 sekúnd bol úspešný aj Hurtaj, ktorý zvýšil na neuveriteľných 3:8! To však ešte zďaleka nebolo všetko, pretože po tomto uragáne michalovský apetít neustal, o 88 sekúnd vsietil deviaty gól Michaloviec aj Opatovský.

Juraj Minčák (na foto hore) bol autorom dvoch gólov Dukly.

BREZNO - MICHALOVCE 3:9 (0:1, 2:2 ,1:6)

Góly: 26. Tonkovič, 33. M. Babic, 45. Šimčík - 6. Dancsák, 30. Minčák, 38. Regenda, 46. M. Segľa, 50. Štefanch, 54. Minčák, 54. Regenda, 54. P. Hurtaj, 57. Opatovský.

Vylúčení: 6 - 7, presilovky: 1 - 3, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Majling - Číž, Valko - 700 divákov.

HK: J. Beňo - M. Pittschmann, Bálint, Kršňák, Jak. Bača, Mitro, Šimšík, Daubner, R. Ivan - A. Tonkovič, Šmálik, B. Bendík - Schneider, M. Babic, J. Babic - Lisoň, J. Šimčík, I. Majling - Foťko, Čerňan, Rapčan. Tréner J. Hegyi.

HK DUKLA: R. Marton - Boržík, M. Kozák, Regenda, M. Takáč, Marinčin, Lad. Mucha, Petruňa - M. Segľa, Dancsák, Minčák - M. Opatovský, A. Lezo, V. Štefanech - M. Mach, P. Hurtaj, P. Segľa – Stríž, L. Sabol. Tréner P. Bohunický.

Najbližší program: 10. kolo (utorok 5. 10. 2010 o 17.00 hod.): Liptovský Mikuláš - Michalovce, 11. kolo (piatok 8. 10. 2010 o 18.00 hod.): Bardejov - Michalovce.