Remíza MFK Zemplín s Trnavou, bod zachraňovali v druhom polčase

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase tretieho kola nadstavbovej časti o titul so Spartakom Trnava 2:2, hoci po prvom dejstve prehrávali 0:2. Góly Michalovčanov zaznamenali Dimitrios Konstantinidis a Igor Žofčák. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa v zostávajúcich dvoch kolách nadstavbovej časti predstavia u súperov. Najskôr na pôde už istého majstra ŠK Slovan Bratislava a v poslednom kole budú hrať v Žiline.

Domáci futbalisti odohrali katastrofálny prvý polčas. V prvých štyridsiatich piatich minútach kopili chybu na chybu, viazla im hra, chýbal pohyb aj dostupovanie protihráčov. Tréner Jozef Majoroš oproti nedeľňajšiemu duelu s Ružomberkom vymenil v základnej zostave sedem hráčov a takisto aj zmenil rozostavenie. V 22. minúte dostal loptu za obranu Sobczyk, ktorý odtlačil Griča, posunul loptu voľnému Vukojevičovi a ten otvoril skóre duelu. Michalovčanov inkasovaný gól nezobudil, koledovali si o ďalší. Ten prišiel v poslednej minúte, keď sled viacerých chýb využil Martin Gamboš.

Tréner Jozef Majoroš do druhého polčasu poslal za nevýrazných Mendeza s Diarrom Žofčáka s Popovitsom, ktorí okamžite rozhýbali hru domáceho tímu. Žofčák ešte v páde neskóroval, v 51. minúte už ale Konstantinidis strelil kontaktný gól. O dve minúty neskôr bolo vyrovnané, keď z priameho kopu trafil parádne Igor Žofčák. Domácim dalo vyrovnanie za sedem minút krídla a išli v ústrety tretiemu gólu. Dosiahnuť ho mohol ďalší striedajúci hráč Kvocera, jeho prvú strelu ale brankár Takáč vyrazil na rohový kop a pri druhej lopta tesne minula opustenú bránu. No a keď sa neujali ani dva pokusy Savvidisa, zápas skončil remízou.

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 2:2 (0:2)
Góly: 51. Konstantinidis, 53. Žofčák - 22. Vukojevič, 45. Gamboš.
Žlté karty: Kountouriotis - Tzandaris.
Rozhodovali: Nemček - Hrčka, Jánošík.
Divákov: 298.
MFK ZEMPLÍN: Dehtiar - M. Kolesár, Grič, Vojtko - Konstantinidis, Savvidis, Neofytidis, Mendez (46. Žofčák) - Kountouriotis (63. Kvocera), Sidibé, Diarra (46. Popovits).
FC SPARTAK: Rusov (63. Takáč) - Turňa, Izuchukwu, Moenza - De Barros, Tešija, Gamboš (67. Bamidele), Tzandaris, Yao - Sobczyk, Vukojevič (79. Horvát).

Uverejnené: 27.06.2020 20:55:33