Hladká prehra MFK Zemplín na Tehelnom poli

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase štvrtého kola nadstavbovej časti o titul na ihrisku už istého majstra ŠK Slovan Bratislava hladko 0:4. Michalovčania inkasovali dva góly na konci prvého dejstva a dva v druhom polčase. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa predstavia v poslednom piatom nadstavbovom kole budúcu sobotu na ihrisku Žiliny.

Michalovský lodivod Jozef Majoroš sa musel na Tehelnom poli zaobísť bez viacerých zranených hráčov a chýbali mu aj dodatočne potrestaní zo zápasu s Trnavou Kontouriotis a Sidibe. Už tretí duel po sebe zvolil iné rozostavenie, tentoraz pred brankárom Kirom stáli piati obrancovia, traja záložníci a dvaja útočníci. Zemplínčania v úvode dobre bránili priestor a nepúšťali domáceho favorita do šancí. Tomu sa obrannú sieť Michalovčanov podarilo rozpliesť až v 40. minúte, kedy Nono otvoril skóre. O tri minúty neskôr už viedli domáci o dva góly, keď do vlastnej siete trafil Konstantinidis. Domácim vyšiel aj úvod druhého polčasu. Hneď po troch minútach sa presadil Ratao a bolo rozhodnuté. Ten istý hráč ešte po hodine hry pridal štvrtý gól Slovana, ktorým pečatil konečný výsledok na 4:0 pre slovenského majstra.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0)
Góly:
48. a 61. Ratao, 40. Nono, 43. Konstantinidis (vlastný).
Rozhodovali:
Prešinský - Tomčík, Galo.
Divákov:
3561.
Slovan:
Trnovský - Pauschek, Apau, Vernon, Lovat - Mustafič, Nono - Daniel, Strelec (63. Moha), Ratao (71. Medved) - Ožbolt (55. Čavrič).