Ďalší debakel MFK Zemplín, v Žiline prehral 0:5

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli tretiu vysokú prehru v nadstavbovej časti. Na pôde MŠK Žilina prehral v piatom poslednom kole vysoko 0:5 a končí tak na šiestom mieste. Sezóna sa pre zverencov trénera Jozefa Majoroša nekončí. Čaká ich totiž play-off o Európsku ligu. V utorok sa predstavia na ihrisku piateho Ružomberka, druhú dvojicu vytvoria Spartak Trnava a AS Trenčín. V play-off sa hrá iba na jeden zápas.

Tréner Michalovčanov Jozef Majoroš musel opäť v zostave improvizovať, rovnako ako pred týždňom na Tehelnom poli sa rozhodol obranu vystužiť až piatimi hráčmi. Jeho zverenci sa snažili držať domácich na dištanc, tí teda museli zakončovať z väčšej diaľky. Prvý pokus na michalovskú bránu vyslal v štvrtej minúte s kariérou lúčiaci Viktor Pečovský, ktorého projektil minul iba tesne Drábovú bránu. V dvanástej minúte vystrelil z diaľky Bernát, Dráb len vyrazil loptu pred seba a Patrik Iľko otvoril skóre duelu – 1:0. O tri minúty neskôr musel byť brankár MFK Zemplín v permanencii opäť, tentoraz ale svoj tím pri hlavičke Paura zachránil. Na druhej strane domáci pohrozili centrom Popovitsa a nedôraznou hlavičkou Hovhannisjana v čistej gólovej šanci. Krátko pred uplynutím pol hodiny sa zrodila druhá gólová akcia zápasu. Ján Bernát prenikol cez michalovskú obranu, prudkou prihrávkou našiel Paura a ten poslal loptu do opustenej brány. Hostia pokračovali v nedôslednej pasívnej hre, za čo ich mohli Žilinčania trestať aj naďalej. Bernátová strela ale o centimetre minula Drábovú bránu. Zahrmieť mohlo aj na opačnej strane, Kvocerovu strelu však vyrazil Petráš na rohový kop.

Hneď v úvode druhého dejstva vytlačil Dráb Gonovu štipľavú strelu na rohový kop, na druhej strane sa aktivita Popovitsa s Hovhannisjanom neskončila kontaktným gólom. V 53. minúte sa skóre menilo v žilinský prospech opäť. Po nacvičenom signály krásne trafil Branislav Sluka - 3:0. Kontrovať mohol po peknej prihrávke Diarru Popovits, skóre sa ale menilo na druhej strane. V 65. minúte našiel spätnou prihrávkou Dávid Ďuriš Bernáta a ten strelil už štvrtý žilinský gól. Ani po výraznom náskoku Žilinčania nepúšťali zo svojej hry. Odmenou im bol piaty gól, ktorý dosiahol hlavou Dávid Ďuriš. Vo zvyšných minútach sa domáci bavili futbalom, ďalšie góly už ale nepridali.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)
Góly: 12. Iľko, 29. Paur, 53. Sluka, 64. Bernát, 74. Ďuriš
Žltá karta: 30. Neofytidis (Michalovce).
Rozhodovali: Smolák – Benko, Žákech.
Divákov:
MŠK: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Bernát, Pečovský (13. Gono), Myslovič – Ďuriš, Paur (55. Kurminowski), Iľko (68. Bichakchyan).
MFK ZEMPLÍN: Dráb – Konstantinidis, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Kvocera (71. Pásztor), Neofytidis, Begala (76. Lukčo), Popovits – Hovhannisyan (60. Diarra).