MFK Zemplín prehral tesne v Ružomberku a sezóna sa pre neho skončila

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v semifinálovom zápase play-off o Európsku ligu na pôde Ružomberka tesne 0:1 a sezóna sa tak pre nich skončila. O všetkom rozhodla záverečná desaťminútovka, na ktorej začiatku Twardzik z pokutového kopu nedal šancu Matúšovi Kirovi.

Aktívnejšie začali domáci, ktorí sa ale proti päťčlennej obrannej formácii presadzovali veľmi ťažko. V desiatej minúte po druhom rohovom kope hlavičkoval Mojžiš, Kira ale fantasticky vyrazil na ďalší roh. Hostia aj naďalej umne bránili svoj priestor, Ružomberčanov nepúšťali do čistých gólových šancí. Krátko po uplynutí dvadsiatej minúty sa snažil ich obranou predrať Martin Regáli, jeho strieľaný center na Gereca však odvrátil do bezpečia Grič. Bývalý hráč MFK Zemplín bol v prvom polčase pri chuti. V 36. minúte sa uvoľnil cez Martina Kolesára, jeho krížna strela skončila na žrdi, následne Kira vyrazil aj dorážku Takáča. O dve minúty neskôr Brenkus pálil z priameho kopu blízko pred šestnástkou len do múru. Vzápätí mohlo udrieť na druhej strane. Diarra krásne našiel Žofčáka, ktorého strelu Macík vytesnil na rohový kop. V závere prvého polčasu nakoniec mohli ísť do vedenia domáci, Gerecovu šikovnú pätičku ale Kira chytil pred bránkovou čiarou. No a keď si michalovský brankár poradil aj s Takáčovou nepríjemnou strelou spoza šestnástky, prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Michalovčania aj v druhom polčase pokračovali v najlepšom výkone jarnej časti. Opäť umne bránili svoj priestor a čakali na šancu. V 54. minúte už Ružomberčania po hlavičke Masla dvíhali ruky nad hlavy, Kira však opäť čaroval a vyrazil loptu na rohový kop. S pribúdajúcim časom narastal tlak domácich. Michalovská obrana odolávala až do osemdesiatej minúty. V nej sa Regáli predral až do pokutového územia, vhodne využil zlé dostúpenie Kolesára a po kontakte padol na zem, na čo hlavný arbiter reagoval odpískaním pokutového kopu. Ten Twardzik bezpečne premenil. Michalovčania síce v závere zatlačili, šancu si však nevypracovali a po tesne prehre tak ich sezóna končí.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 82. Twardzik (z pok. kopu).
Žlté karty: 29. Twardzik, 60. Reagáli, 85. Mojžiš - 31. Kvocera.
Rozhodovali: Kráľovič - P. Kováč, Štrba.
Divákov: 1045.
MFK: Macík - Čurma, Maslo, Twardzik - Ďungel (84. Mrva), Brenkus (77. Madleňák), Múdry, Takáč (87. Zsigmund), Mojžiš - Gerec, Regáli.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez - NeofytidiS, Begala, Žofčák - Diarra, Popovits (74. Hovhannisjan).