Hádzanári s dvoma prehrami

Hádzanári HC winLand Michalovce odohrali cez víkend na západe Slovenska dva nešťastné zápasy. Najprv prehrali v sobotu o šesť gólov (37:31) v Malackách a v nedeľu nestačili ani na hráčov Modry, ktorým podľahli vysoko 27:36

TJ Strojár Malacky – WinLand Michalovce  37:31 (17:17)

WinLand: Bumbera, Geľatič – Frajkor 2, Cibere 1, M. Garguľák 3, Dani, Pilník 2, Regenda 4, Kučera 5, Piskay 2, Mandžák 7, Gamrát 5, J. Garguľák, Oblažný

Vylúčený: 3:4, Rozhodovali: Dubajová, Kozák

Priebeh: 2:3, 6:7, 8:8, 11:9, 14:13, 17:17, 20:19, 24:22, 29:24, 32:28, 36:28,

WinLand nastúpil na prvý zápas svojho ťažkého víkendu proti nevyspytateľným Malackám, ktoré majú vo svojich radoch niekoľko hráčov s extraligovými skúsenosťami ( Spuchlák, P. Stachovič ... ). Jeho hráči sa tohto súpera vôbec nezľakli. Hrala sa svižná hádzaná, ktorá mala podľa viacerých pozorovateľov extraligové parametre. Hra mala od začiatku vysoké tempo, keď sa obidve strany snažili o modernú rýchlu hádzanú. Obe družstvá sa v prvom polčase striedali vo vedení a tak nečudo, že sa polčas skončil remízou 17 : 17. Michalovčania však nezachytili úvod druhého dejstva a skúsený súper to hneď využil, keď sa dostal do trojgólového vedenia a to už z rúk nepustil. Ukázala sa kvalita a skúsenosti jeho kádra, keď strelecky zabrali opory dvanásťgólový strelec Stachovič a takisto Spuchlák, ktorý strelil všetky svoje štyri góly v druhom polčase. Malacky si postupne vypracovávali viacgólový náskok a hostí umne držali na uzde. Konečný výsledok je pre hráčov winLandu príliš krutý.

Slovan Modra – HC WinLand Michalovce  36:27 (19:13)

WinLand: Bumbera, Pučan – Frajkor 6, Cibere 1, M. Garguľák 2, Dani, Pilník, Regenda 4, Kučera 2/1, Piskay, Mandžák 3/2, Gamrát 8/1, Kysel 1, Oblažný

Vylúčený: 2:6, Rozhodovali: Volentics, Záhradník

Priebeh: 2:2, 4:5, 8:8, 11:11, 16:12, 19:13, 21:16, 24:19, 28:20, 31:22, 32:24

Michalovčania podali oproti predchádzajúcemu dňu úplne odlišný výkon. Súper ich prehrával prakticky vo všetkom. Hostia hrali katastrofálne hlavne v obrane, kde vôbec nevynikla ich výšková prevaha. Ako tak sa držali do 20. minúty, keď bol stav 11 : 11, no od tohto momentu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Hádzanáir winLandu kondične odpadli, jasne bolo vidno, že predchádzajúci zápas na nich zanechal stopy. Hráči Modry rozhodne držali hru vo svojich rukách a trestali každú jednu chybu hostí. Keď sa k tomu pridal veľmi slabý výkon rozhodcov, vysoká prehra bola na svete. Zlyhali hlavne opory, napríklad strelec Mandžák strelil iba tri góly, z toho dva zo sedmičiek !!! Strelecky sa presadili akurát Gamrát s Frajkorom, štandardný výkon podal ešte Regenda, ostatní hráči zaostali za svojím maximom. Jasne sa ukázalo, že toto mladé mužstvo ešte nie je stavané na to, aby zvládlo v priebehu necelých 24 hodín odohrať dva vyrovnané duely.