files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Oprava škôl počas letných prázdnin

Opravy stredných škôl, internátov či telocviční počas letných mesiacov si z rozpočtu Košického samosprávneho kraja vyžiadali takmer päť miliónov eur. Žiaci by sa do škôl mali vrátiť po takmer siedmich mesiacoch.

Letné prázdniny využil Košický samosprávny kraj na opravy škôl a školských zariadení. Žiaci sa tak po dlhšej odmlkespôsobenej novým koronavírusom vrátia do vynovených priestorov. „V školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja bolo v minulom školskom roku prerušené vyučovanie 9. marca. Žiaci tak, s výnimkou odovzdávania vysvedčení, neboli vškolách takmer sedem mesiacov. Posledné týždne sa snažíme pripraviť priestory škôl tak, aby sa mohli v septembri vrátiť do vynovených učební.Celkovo sme na práce prebiehajúce počas leta vyčlenili približne 4 700 000 eur,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Aktuálne prebiehajú na župných školách opravy fasád, sociálnych zariadení, odborných učební, výmeny okien či rekonštrukcie telocviční. Odborné učebne renovuje kraj napríklad na Gymnáziu, Šrobárova 1, SOŠ Gemerská 1 a na Technickej akadémii, Hviezdoslavova 6 v Spišskej Novej Vsi, ako aj na SOŠ  Ostrovského 1 v Košiciach. Jednou z najväčších rekonštrukcií, ktorá prebieha počas leta, je oprava budovy Strednej odbornej školy Jozefa Szakkayho na Grešákovej 1 v Košiciach za 470 000 eur. „Budova školy bola postavená v 30-tych rokoch minulého storočia, okná na prvých dvoch poschodiach boli ešte pôvodné, takže v súčasnosti sa už rozpadávali a boli energeticky neefektívne. Po prázdninách bude na žiakov čakať aj nová fasáda školy, takže sa veľmi tešíme, že sme sa po rokoch dočkali takejto väčšej rekonštrukcie,“ uviedla riaditeľka školy Eva Matejová.

Novú fasádu bude mať aj Gymnázium Alejová v Košiciach, Hotelová akadémia v Spišskej Novej Vsi, Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach, Stredná odborná škola technická v Rožňave a Gymnázium Sobrance. Na SOŠ ekonomická, Stojan 1 v Spišskej Novej Vsi budúvymenené okná a dvere, Gymnázium v Krompachoch bude mať nové oplotenie, podlahy budú vymenené na SOŠ automobilovej v Košiciach, rekonštrukciou prejde aj elokované pracovisko košickej Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Rozhanovciach a elektroinštalácia a podlahy na prízemí budovyopravíme  na Gymnáziu Javorová v Spišskej Novej Vsi. „Dlhodobo sa snažíme zvyšovať aj podmienky na športovanie, postupne preto na školách pribúdajú multifunkčné ihriská alebo rekonštruujeme školské telocvične. Do konca septembra plánujeme opraviť telocvičňu na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Michalovciach, na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach prešlo opravou multifunkčné ihrisko a nové opláštenie telocvične budú mať aj žiaci SOŠ Gemerská v Košiciach. Verím, že aj takýmito krokmi sa nám podarí rozhýbať našu mládež a zvyšovať kvalitu podmienok  športovania v kraji,“ uzavrel Trnka. V opravách bude župa pokračovať aj na jeseň. Rekonštruovať sa ešte bude fasáda budovy Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach a opravenú telocvičňu bude mať aj SOŠ Učňovská 5, Košice-Šaca.Uverejnené: 25.08.2020 13:20:02 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.