Parádny obrat Dukly. Slovan zdolala 5:3, hoci prehrávala 0:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo svojom druhom zápase na Tatranskom pohári, keď Slovan Bratislava zdolali 5:3, hoci po prvej tretine prehrávali 0:3. Dva góly do siete belasých zaznamenal Vladimír Mihálik, po jednom pridali Marek Bartánus, Jordon Hickmott a Dávid Šoltés. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa tak dostali na priebežné prvé miesto v tabuľke. Turnaj zakončia štvrtkovým zápasom proti domácemu HK (začiatok o 19.00 hod.).

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Michalovčania hneď na úvod nevyužili presilovku potom, čo Slovanisti hrali šiesti na ľade, navyše v jej závere sa faulu dopustil aj Samuel Takáč a presilovku tak hrali aj belasí. Ani tí však z prevahy o jedného hráča nič nevyťažili a nepresadili sa ani po faule Ventelu. Na druhej strane putoval na trestnú lavicu Juraj Valach. Michalovčania zahrali presilovku veľmi zle, navyše v nej aj inkasovali, keď Meszároš od modrej prestrelil Tomeka. Vyrovnať mohol Pavol Regenda, ktorý ale nepretlačil puk za Durného betóny. Slovanisti za to trestali. V dvanástej minúte prekonal Tomeka Studenič a o dve minúty neskôr sa po parádnej akcii presadil aj Patrik Maier. Belasí mohli svoj náskok navýšiť hneď na to po vylúčení Mihálika, presilovku však nevyužili.

Presilovkou začali Michalovčania aj druhú tretinu a teraz už skórovali, keď strelu Southorna tečoval za chrbát Durného Hickmott. Dukle narástli po prvom góle krídla. Znížiť mohol Pavol Regenda, ktorého strelu skryl Durný do lapačky. Michalovčania sa mohli dostať do zápasu ešte viac, nevyužili však presilovku po faule Valacha a hneď po nej mohli za to pykať. Samuel Buček ale v nájazde na Tomeka neuspel. Zverenci trénera Miroslava Chudého predsa dosiahli v druhej tretine kontaktný gól. Matoušek zachytil rozohrávku Slovanistov, jeho pokus síce Durný kryl, Bartánus ale už nemal problém dostať odrazený puk do siete.

Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v tretej tretine pustili za vyrovnaním. Na úvod nej prežili oslabenie po faule Lalancetta a následne potrestali vylúčenie Alisauskasa, keď Hickmottovu strelu tečoval do siete Vladimír Mihálik. Michalovčania dokonca mohli ísť po následnom vylúčení Jendeka do vedenia. Čo sa im nepodarilo v presilovke, podarilo sa im tri minúty pred koncom, keď ich Vladimír Mihálik svojim druhým gólom v zápase poslal do vedenia. Slovanisti skúsili vabank, odvolali brankára Durného, no Šoltés zachytil ich rozohrávku a gólom do prázdnej bránky pečatil michalovský obrat – 5:3.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 5:3 (0:3, 2:0, 3:0)
Góly: 21. Hickmott (Southorn) pres/1, 34. Bartánus (Matoušek), 48. Mihálik (Hickmott) pres/1, 58. Mihálik (Takáč), 60. Šoltés - 9. Meszároš (Buček) oslab/1, 12. Studenič (Kytnár, Valach), 14. Maier (O´Donnell, Ranford)
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Štefík, Valach - Durmis, Hájnik.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Southorn, Mihalik, McCormack, Zeleňák, Ventelä, Ťavoda, Bdžoch - Takáč, Hickmott, Šoltés - Spilar, Lalancette, Korhonen - Matoušek, Mlynarovič, Bartánus - Mašlonka, Galamboš, Regenda - Torok.
HC SLOVAN: Durný - Sersen, Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Alisauskas, Lačný - Ranford, Harris, O´Donnell - Buček, Bortňák, Rapáč - Sukeľ, Kytnár, Studenič - Kundrik, Petráš, Jendek.