Michalovské sklamanie z výsledku: Mali sme na tri body

V druhom domácom zápase v rade bodovali futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Tí tentoraz v priamom súboji o predposlednú jedenástu priečku v najvyššej Fortuna lige remizovali s Trenčínom 1:1 a mužstvo spod hradu Matúša Čáka tak nechali na poslednom mieste.

Michalovčania boli počas celého duelu dominantnejším tímom, pohoreli ale na koncovke. Už v prvom polčase mohli viackrát skórovať. Spoljanič nastrelil ľavú žrď Šemrincovej brány a gólom sa neskončili ani ďalšie príležitosti. Za to prišiel v závere trest, keď Čatakovič potrestal chybu novica v stopérskej dvojici Filipa Vaška. V druhej časti sa hralo prakticky na jednu bránu. Domáci ale nie a nie skórovať. Spasiť ich musel sedem minút pred koncom striedajúci Ricardo Phillips. Panamský kridelnik pečatil konečný výsledok a je tak jediným hráčom MFK, ktorý sa trafil na domácom trávniku. Podotýkame, že pred dvoma týždňami rozhodol súboj so Zlatými Moravcami (1:0). „Je dobré, že sa darí aspoň jemu. Potrebujeme väčší pokoj v koncovke. Proti Trenčínu sme nehrali zle, vypracovali sme si veľa šancí, no žiaľ, druhý gól sa nám nepodarilo streliť,“ poznamenal obranca MFK Zemplín Martin Kolesár, ktorý sa následne pustil do hodnotenia duelu. „Súper mal jednu šancu, ktorú využil, my sa na gól nadrieme. Musíme byť efektívnejší.“

Spokojný s bodom nebol ani tréner Jozef Majoroš. „Som sklamaný z výsledku,“ začal svoje hodnotenie michalovský kormidelník, podľa ktorého ďalších slov bolo jeho družstvo okrem úvodu lepším. „Okrem úvodnej päťminútovky sme boli dominantnejším tímom. Nechceli sme súpera nechať hrať, čo sa nám aj darilo. Vysoko sme ich napádali. Po tých piatich minútach sme mali silnú tridsaťpäť minútovku. Mali sme dostatok gólových príležitosti. Nastrelili sme žrď a gólom neskončili ani ďalšie štyri šance. Bohužiaľ, prakticky z ničoho sme inkasovali. Súper sa v druhom polčase stiahol, zameral sa na defenzívu. Chlapci ukázali charakter, išli najskôr za vyrovnaním a potom aj za víťazstvom. Do poslednej minúty sme chceli niečo s výsledkom urobiť, žiaľ nepodarilo sa nám to. Som možno sklamaný z výsledku, no nie z hry.“

Aj duel proti Trenčínu ukázal progres michalovského tímu, ale aj to, že mu stále chýba strelec, ktorý si dokáže poradiť so šancami. Po nútenom odstavení Sidibeho Zemplínčania naďalej hľadajú inú alternatívu do útoku, zatiaľ ju ale nenašli. „Nebol to náš prvý zápas v tejto sezóne, v ktorom sme mali dostatok možností na víťazstvo. Mali sme možno aj desať šancí na skórovanie. Zatiaľ, čo my sa nadrieme na jeden gól, inkasujeme prakticky z ničoho. To nás stojí body. Hra nie je zlá. Keby sa nám nepodarilo streliť ani jeden gól, bolo by to úplne nezaslúžene víťazstvo Trenčína,“ dodal k zápasu Jozef Majoroš.

V šiestom kole Fortuna ligy sa na Zemplíne stretli dva tímy, ktoré okupujú posledné miesta v tabuľke. Na ihrisku bolo ale jasne vidno, že obaja nepatria na tieto umiestnenia a v tabuľke by mali ísť postupne hore. „My sme pred sezónou vymenili dosť hráčov a všetko potrebuje čas, kým si naša hra sadne. Ukázali sme, že máme kvalitu v tíme a všetci veríme, že sa postupne budeme posúvať vyššie,“ zdôrazňuje Martin Kolesár, zástupca kapitána Igora Žofčáka. Podľa pravého michalovského beka musí jeho tím brať aj remízu. „Prehrávali sme a v poslednej desaťminútovke sa nám podarilo vyrovnať. Bod ako taký je dobrý, ale mali sme aj na tri. Skrátka sme stratili dva body,“ pokračuje Martin Kolesár. Práve na koncovku Michalovčania doplatili v sobotu. „Chýba nám efektivita a aj hráč, ktorý dokáže takéto šance premeniť. V šiestich zápasoch sme dali iba štyri góly, čo je veľmi málo. Musíme na tom veľa pracovať.“

Po nevydarenom štarte do sezóny sa zdá, že michalovský celok sa konečne formuje. Príchodom nových hráčov nabral na sile, ktorú ukázal aj v sobotu proti Trenčínu. „Máme nové mužstvo a kým si to sadne, chce to čas,“ reaguje Jozef Majoroš, ktorý už tretie zápasy využíva služby chorvátskeho brankára Markoviča a cyperského stredopoliara Spoljariča. Druhý zápas odohral Rus Ivanov a po prvýkrát sa v základnej zostave objavil aj Filip Vaško, ktorý prišiel pred sezónou z juniorského tímu Udinese Calcio. V ďalšom zápase by už mal byť k dispozícii aj 25-ročný grécky pravý obranca Dimitrios Siopis. „Káder ešte ako uzavretý neberiem. Stále sa obzeráme po útočníkovi a chceli by sme aj vystužiť obranu.“

Zlepšený herný prejav budú chcieť Michalovčania potvrdiť aj v utorok v Kalši, kde ich čaká dohrávaný súboj druhého kola Slovnaft Cupu. Treťoligista ale určite nebude ľahkým sústom. Veď v jeho rade pôsobí viacero hráčov, ktorí v minulosti hrávali dve najvyššie súťaže a paradoxne, má viac skúseností, ako mladý michalovský tím. „Takéto zápasy sú veľmi ťažké. Súper nemá čo stratiť, my potvrdzujeme úlohu favorita. A to už nehovorím o tom, že Kalša má vo svojom rade veľa skúsených hráčov. Nečaká nás nič ľahké, no ja verím, že to zvládneme a postúpime do ďalšieho kola pohára,“ zdôrazňuje Martin Kolesár.