V bitke o Laborec triumf michalovskej Dukly Ingema

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali v prípravnom zápase na ľade prvoligového HC 19 Humenné 5:2 a potvrdili tak pozíciu favorita. Góly Michalovčanov zaznamenali postupne Dávid Šoltés, Pavol Regenda, Samuel Mlynarovič, Christophe Lalancette a Ville Korhonen, za Humenčanov sa presne trafili Filip Vaško a Radoslav Mesaroš.

Tradičný súboj o Laborec sa začal v obojstranne útočnom tempe. Postupom času začali preberať iniciatívu zápasu do svojich rúk favorizovaní Michalovčania. V deviatej minúte ale zakombinoval prvý humenský útok a Filip Vaško z ničoho nič otvoril skóre. Humenčania mohli ďakovať za vedenia hlavne brankárovi Glosárovi, ktorý v prvej desaťminútovke zmaril dve dobré šance Dukly. V dvanástej minúte ho už ale Dávid Šoltés prekonal. Aj v ďalších minútach prvej tretiny mali viac z hry Michalovčania, ďalší gól vďaka skvelému Glosárovi nepridali.

Na začiatku druhej časti mali domáci výhodu presilovej hry po faule Ventelu a boli blízko ku gólu. Po strelách Valečka a Fedorka zvonili iba žŕdky Škorvánkovej brány. Michalovčania sa ubránili presilovke a bleskurýchle gólovo udreli, keď brejk dvoch na jedného pretavil vo vedúci gól Pavol Regenda. O minútu neskôr však bolo opäť vyrovnané, potom čo Škorvánka prekonal Radoslav Mesaroš. Hostí inkasovaný gól paradoxne nakopol ešte viac a definitívne prebrali iniciatívu duelu. Mlynarovič odpovedal na vyrovnávajúci gól po minúte a v 25. minúte zvýšil Lalancette na 4:2, keď potrestal vylúčenie Markuša. V 28. minúte bolo už 5:2, keď sa presadil aj Ville Korhonen. Od tohto momentu sa roztrhnuté gólové vrece opäť zaviazalo a skóre sa už do konca tretiny nemenilo.

Tak to bolo aj v záverečnej tretine, ktorá sa síce už iba dohrávala, no obe mužstvá mohli pridať aj ďalšie skóre. Proti však boli výborní brankári Stanislav Škorvánek a Vladimír Glosár, ktorí si postrážili čisté kontá v tretej časti, hoci obe družstvá mali viaceré dobré šance. Bitku o Laborec tak vyhrala michalovská Dukla 5:2.

HC 19 Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)
Góly: 9. F. Vaško (Markuš), 23. Mesaroš (Horvát) – 12. Šoltés (V. Mihálik), 22. P. Regenda (Galamboš), 24. Mlynarovič (P. Regenda), 25. Lalancette pres/1 (McCormack, Hickmott), 28. Korhonen.
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek, P. Korba – Homola, Riš.
HC 19: Glosár – Hopkovič, Valečko, Novický, Krmenčík, Buraľ, Maury, Pavúk, A. Stripai – F. Vaško, Markuš, Fedorko – Mesaroš, Šimčák, Koziot – Pulščák, Horvát, Ferenc – Ragan, Chalupa, Šiňanský.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Zekucia, V. Mihálik, McCormack, Bdžoch, Ventelä, Ťavoda – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Mlynarovič, P. Regenda – Matoušek, Galamboš, Bartánus – Mašlonka, Farkaš, T. Török.

Uverejnené: 17.09.2020 22:37:46