Zemplín prehral v Ružomberku 0:4 a padol na posledné miesto v tabuľke

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase siedmeho kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok hladko 0:4 a spadli na posledné miesto v tabuľke. Z neho sa pokúsia dostať budúcu sobotu, kedy v tradičnom čase od 19.00 hod. privítajú FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Keďže Trenčín zdolal Nitru 3:2, obaja súperi v priebehu zápasu vedeli, že prípadná prehra pre nich znamená pokles na posledné miesto v tabuľke. Lepšie začali Michalovčania, ktorí mohli skórovať Trusom. Toho strelu k bližšej žrdi vyrazil Macík na rohový kop. Potom už začali dominovať domáci. Tým výrazne pomohla v dvanástej minúte štandardka, pri ktorej michalovská obrana neustrážila Almásiho a ten hlavou otvoril skóre. Ružomberčanom narástli krídla a už o dve minúty neskôr mohli skórovať opäť, strela Kochana ale išla tesne vedľa. V 39. minúte dostal loptu za obranu Ďungel, ktorý brejk na brankára Markoviča pretavil v druhý gól svojho tímu.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Jej taktovku už pevne držali v rukách Ružomberčania, ktorí v pohodovom kroku kráčali k svojmu prvému víťazstvu v tejto sezónu. To gólovo podčiarkol ešte dvakrát Ladislav Almási, ktorý tak dosiahol hetrik. Michalovčania po prehre 0:4 spadli na úplné dno tabuľky a majú o čom opäť premýšľať...

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0)
Góly: 13. Almási, 39. Ďungel, 56. Almási, 63. Almási.
Žlté karty: Mrva, Zsigmund, Múdry, Kojnok Neofytidis, Phillips, Soler
Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Galo.
Divákov: 869.
MFK: Macík - Čurma, J. Maslo, Mrva (86. Holub) - Kmeť, Takáč, Kochan, Zsigmund (66. Múdry), Ďungel (79. Kojnok) - Gerec (66. Regáli), Almási
MFK ZEMPLÍN: Markovič - Siopis, Vaško, Soler, Vovkun (46. M. Begala, 62. M. Kolesár), Méndes - Špoljarič, Neofytidis, Ivanov - Phillips, Trusa (81. Hirnij).