MFK Zemplín zdolal Pohronie 2:0 a odlepil sa z posledného miesta

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase ôsmeho kla Fortuna ligy na domácej pôde nad FK Pohronie Žiar nad Hornom Dolná Ždaňa 2:0 a dosiahli tak druhé tohtosezónne víťazstvo. O michalovské góly sa postarali Igor Žofčák a Matej Trusa. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa najbližšie predstavia na pôde Serede, doma ich uvidíme opäť v sobotu 17. októbra, kedy o 17.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

Michalovčania začali dôležitý duel o odlepenie sa z dna tabuľky aktívnejšie. Martin Kolesár ešte v ôsmej minúte mieril tesne vedľa, o sedem minút neskôr sa už ale zrodila gólová akcia. Popovits dostal dlhú loptu za obranu, zbavil sa Badola, spätnou prihrávkou našiel Igora Žofčáka a ten otvoril skóre duelu. V druhej polovici prvého dejstva si hostia vypracovali miernu prevahu, chýbala im ale finálna fáza. V 27. minúte vyprášil rukavice ich brankára Jenča Popovits, v samom závere strieľaný center Vojtka upratala obrana Pohronia na rohový kop.

Začiatok druhého polčasu vyšiel pre zmenu lepšie hosťom. Tí dokonca mohli vyrovnať Petrákom, ktorého hlavičku po Mazánovom centri paradne vyrazil Markovič. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo hneď na druhej strane. Po rýchlej kontre Žofčák našiel v pokutovom území Mateja Trusa, ktorý presnou strelou upravil na 2:0. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával. Hostia síce opäť mali prevahu, na čo i len kontaktný gól ju ale nedokázali pretaviť. Po hodine hry mohli navyše inkasovať po tretíkrát, Martin Kolesár ale rozvlnil iba bočnú sieť. V 68. minúte zase po rohovom kope prehlavičkoval bránu z dobrej pozície Spoljarič. No a tretiu čistú šancu zahodili Michalovčania po ďalšej kontre v 78. minúte, kedy Trusa mieril po Žofčákovej prihrávke málo razantne. Aj napriek tomu Michalovčania zvíťazili 2:0 a opäť sa odlepili z dna tabuľky.

MFK Zemplín Michalovce - FK Pohronie Žiar nad Hronom 2:0 (1:0)
Góly: 15. Žofčák, 53. Trusa.
Bez kariet.
Rozhodovali:
Divákov: 377.
MFK ZEMPLÍN: Markovič - M. Kolesár, Pino Soler, Vovkun, Vojtko - Neofytidis - Phillips, Ivanov (56. Spoljarič), Žofčák (88. Hirnij), Popovits (73. Kountouriotis) - Trusa.
FK POHRONIE: Jenčo - Badolo, Pavlík, Jacko, Župa - Blahút, Mazan, Weir (69. Abrahám), Petrák (56. Obročník) - Fadera, Bimenyimana (80. Matič).

Jozef Majoroš (MFK Zemplín Michalovce): "Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Všetko sme podriadili tomu, aby sme získali tri body. Začiatok zápasu bol z našej strany dobrý, dali sme aj gól, ale približne od 20. minúty prevzal súper iniciatívu. Na našich kopačkách bola nervozita. Keby sme však lepšie riešili niektoré situácie v protiútokoch, mohli sme dať aj ďalšie góly."

Mikuláš Radványi (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa): "Rozdávame body ako nejaký sociálny ústav. Prvý gól sme dostali po dlhej nakopnutej lopte, ktorú mal náš hráč vyriešiť, ale spadol. Súpera sme prvýkrát pustili pred bránku a dostali sme gól. Keď sa aj dostaneme pred bránku súpera, tak to riešime zle, chýba finálna prihrávka. V druhom polčase sme mali stopercentnú šancu na 1:1, ale namiesto vyrovnania sme si nechali streliť ďalší gól. Moji hráči už akoby potom ani neboli na ihrisku. Budem mať s nimi pohovor, pretože takto sa nehrá o ligové body. Niekedy mám pocit, že stratili aj pokoru, ktorú mali a tú treba do nich vrátiť."

Uverejnené: 26.09.2020 22:21:22