MFK Zemplín vonku s prvým bodom, so Sereďou remizoval 1:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase deviateho kola v Zlatých Moravciach so ŠKF Sereď 1:1. Oba góly padli z pokutových kopov. V prvom polčase presne z bieleho bodu mieril michalovský kapitán Igor Žofčák, v druhom dejstve ho napodobnil domáci Alex Iván. Michalovčania dohrávali o dvoch hráčov menej. Hneď v úvode druhého dejstva bol vylúčený Dimitrios Popovits, dvadsať minút pred koncom videl červenú kartu aj Ricardo Phillips. V najvyššej Fortuna lige teraz prichádza druhá reprezentačná pauza. Po nej Michalovčania v sobotu sedemnásteho októbra od 17.00 hod. privítajú lídra súťaže DAC Dunajská Streda.

V prvých minútach boli aktívnejší domáci, ktorí ťahali akcie hlavne po pravej strane. Po nej sa v desiatej minúte predral dopredu Iván, posunul loptu do pokutového územia Duranskemu, ktoré strelu Markovič vyrazil reflexívne na rohový kop. Domáci pokračovali naďalej aktívne. Ivána pred hranicou šestnástky fauloval Mendez, ten istý hráč hlavou neusmernil center Šumského. Michalovčania čakali na svoju šancu a tá prišla v devätnástej minúte. Djiba Ba najskôr zahral v pokutovom území rukou, potom fauloval Spoljariča a hlavný arbiter Mastiš ukázal na biely bod. Z penalty sa nemýlil michalovský kapitán Igor Žofčák. Domáci mohli kontrovať Jureškinom, ktorému zoči-voči Markovičovi chýbal krok. Po  polhodine hry sa mohlo opäť meniť skóre na druhej strane. Žofčák zachytil rozohrávku obrany domácich, posunul loptu osamotenému Phillipsovi, ktorý ale nenamieril do priestoru troch žrdí. Na druhej strane sa zaskvel opäť Markovič, ktorý parádne vyrazil pokus Bušnju. V 38. minúte opäť domáci podnikli útok po pravej strane, Iván poslal loptu do päťky, striedajúci Pankaričan ale nemieril do priestoru troch žrdí. Michalovská defenzíva odolala aj štipľavej ďalekonosnej strele Šumského.

Úvod druhého dejstva vyšiel opäť lepšie domácim, ktorí ihneď zatlačili. Po štandardnej situácii sa lopta dostala až do bieleho vápna, Markovič ešte stihol na čiare zasiahnuť, následne ale podľa hlavného rozhodcu Popovits zahral rukou, za čo bol grécky stredopoliar vylúčený a Mastiš nariadil pokutový kop. Ten premenil Alex Iván. Michalovčania mohli aj v desiatich ísť opäť do vedenia, keď po rýchlej kontre najskôr Žofčák vyprášil rukavice Yakubumovi, následná Trusová strela nemala potrebnú garanciu, aby prekonala domáceho brankára. Od 69. minúty dokonca Michalovčania dohrávali iba o deviatich, keď bol vylúčený po druhej žltej karte Ricardo Phillips. Od tohto momentu sa začalo obliehanie michalovskej brány. Defenzíva Zemplínčanov odolávala a domácich nepúšťala do čistých gólových šancí. Michalovčania nakoniec vzhľadom na priebeh druhého polčasu ukopali cenný bod, ktorý je ich prvým bodom z ihriska súpera v tejto sezóne.

ŠKF Sereď - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1) - hralo sa v Zlatých Moravciach.
Góly: 53. Iván (pok. kop). - Žofčák (pok. kop).
Žlté karty: 14. Mendez, 27. Phillips (obaja Michalovce).
Červené karty: 52. Popovits, 69. Phillips (obaja Michalovce).
Rozhodovali: Mastiš - Štrbo, Poláček.
Bez divákov.
ŠKF: Yakubu - Morong, Čelikovič, Ba (46. Slaninka), Hučko - Duranský (80. Mečiar) - Iván, Bušnja, Šumský, Jureškin (71. Potoma) - Špehar (34. Pankaričan).
MFK ZEMPLÍN: Markovič - M. Kolesár, Soler, Vaško, Mendez - Neofytidis - Phillips, Spoljarič, Žofčák (90. Kontouriotis), Popovits - Trusa (76. Siopis).